Со кој образ после ова ќе искочите и ќе зборите за работниците и сиромашните?

Јовановиќ: Ангеловска на работниците гледа како потрошна роба- со кој образ ќе излезeте и ќе се борите за сиромашните?

Советникот Бранимир Јовановиќ кој беше дел од тимот на министерот за Финансии Драган Тевдовски и неодамна ја напушти својата...

Рејхан Бајрами / 3 мај, 2020 11:20

Компанијата „Про агенс“ која е во сопственост на Павле Гацов, советникот на министерката задолжен за даночни политики од доаѓањето на СДСМ на власт па наваму од државни институции како тендери добила набавки во вредност од 3.249.714 денари.

ИСТРАЖУВАЊЕ: Советникот на Нина Групер ќарил 3.2 милиони државни пари од тендери!

Директен конфликт на интерес во кабинетот на министерката за финансии Нина Ангеловска – открива истражувањето на „Економски...

Катерина Крстиќ / 25 ноември, 2019 15:58

Министерката Ангеловска вели дека единствено кога губи сивата економија, добиваат сите.

НИНА АНГЕЛОВСКА: “Економијата во Македонија е во добра кондиција”

Министерката за финансии Нина Ангеловска во интервју за неделникот „Фокус“вели дека како министер за финансии ќе презема...

Перо Милчин / 13 октомври, 2019 17:52

Ангеловска ќе биде промовирана како една од првите „жени-амбасадори на е-трговија“.

Обединетите Нации ја избраа Нина Ангеловска за „Жена-амбасадор на дигитална трговија”

Министерката за финансии Нина Ангеловска е една од седумте жени претприемачи во светот, избрана за „Жена-амбасадор на е-трговијата“...

Рејхан Бајрами / 22 септември, 2019 12:57

Проектираниот БДП за оваа година беше ревидиран нагорно на 3,2 отсто.

НИНА СО ПОФАЛБИ: „Македонија е во првите 10 земји во ЕУ и регионот според ставка на раст на БДП„

– Не расте во Македонија само градежништвото, туку растат и земјоделската активност, индустриското производство, трговијата...

Сара Фемина / 19 септември, 2019 16:51

За портфорлиото и биографијата на новата министерка, јас не можам ништо посериозно да истакнам и потенцирам, со што ќе кажам дека очекувам додадена вредност за работењето во Министерството за финансии или пак во буџетот.

ГЕРОСКИ: “ОПОЗИЦИЈО со навредите кон Нина Ангеловска не добивате ништо, МИЦКОСКИ – ГУБИТЕ”

Портфолиото и биографијата на новата министерка за финансии, Нина Ангеловска, според лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски...

Сара Фемина / 5 септември, 2019 7:20

– Во систем во кој што нашава држава е пред банкрот, исто како што е во правниот дел, слично е во и економскиот.

КАЛАЈЏИЕВ: Во систем во кој што нашава држава е пред банкрот, не може Нина да биде министер за финансии

Универзитетскиот професор Гордан Калајџиев при своето гостување во „Журнал“ појасни дека Нина Ангеловска, не може да биде...

Сара Фемина / 4 септември, 2019 20:37

Продолжуваме со поддршката на родовата еднаквост и јакнење на влијанието на жените врз политичките случувања во државава.

ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ: „Драго ми е што има повеќе жени во Владата„

По средбата со новата министерка за финансии Нина Ангеловска и заменичката Ширет Елези премиерот Зоран Заев на социјалните...

Сара Фемина / 2 септември, 2019 15:27