Градоначалникот на Ница, Кристијан Естроси, на Твитер изјави дека верува дека станува збор за терористички напад и дека напаѓачот извикувал „Алах Акбар“ пред нападот.

ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД ВО НИЦА: Обезглавена жена, убиени уште две лица во напад со нож во близина на Нотр Дам

Три лица се убиени во нападот со нож во францускиот град Ница, објави полицијата! Нападот се случи во базиликата Нотр Дам...

Стојче Бушин / 29 октомври, 2020 12:55

По долги преговори со Марсеј, на крајот црномурестиот италијанец одлучи да го продолжи договорот со Ница

Балотели останува во Ница

Италијанскиот фудбалер, Марио Балотели ќе го предводи нападот на Ница и оваа сезона, објави францускиот клуб. Балотели практично...

admin@magazin / 21 август, 2018 12:06