Тој беше единствениот кој освои три Грен слем трофеи во четири сезони

Угледниот шпански весник тврди: Ова се 14 причини зошто Новак е најдобар на сите времиња

Новинарот Хоан Солсон наведе 14 ставки кои го прават Новак достоен да се нарекува „GOAT“. Новак Ѓоковиќ одамна стави крај на...

Македонка Димкин / 12 септември, 2023 10:06

Тој е фантастичен, и непредвидлив

Новак Ѓоковиќ се пласираше во осминафиналето на УС Опен откако славеше со 3-2 во дуелот со сонародникот Ласло Џере.

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ се пласираше во осминафиналето на УС Опен откако славеше со 3-2 во дуелот со сонародникот Ласло...

Македонка Димкин / 2 септември, 2023 15:08

Каков меч , Новак повторно ја сцена

Ѓоковиќ во епско финале го совлада Алкараз и го освои Мастерсот во Синсинати

Новак Ѓоковиќ го освои Мастерс турнирот во Синсинати, САД, откако го совлада првиот светски рекет Карлос Алкараз од Шпанија со...

Македонка Димкин / 21 август, 2023 9:04

Таткото на Новак Ѓоковиќ, побарал од Боба да инвестира 500.000 евра во младиот тенисер, односно неговата идеја била тој да добива по 15% од секој договор кој ќе го склучи Ѓоковиќ, но Боба ја одбил ваквата понуда велејќи дека таквата инвестиција нема смисла.

Боба Живоиновиќ не сакал да инвестира во кариерата на Ѓоковиќ- изгубил многу пари поради таа грешка

Боба Живоиновиќ, сопругот на познатата пејачка Лепа Брена, кој е поранешен српски тенисер пред 20 години одбил да инвестира...

admin@magazin / 16 мај, 2022 4:14

Министерот вели дека континуираното присуство на Ѓоковиќ во земјата може да „поттикне антивакцинација“.

Ѓоковиќ ќе преноќи во имиграциски притвор, одлуката во рацете на тричлен судски совет

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ повторно е сместен во имиграциски притвор во Мелбурн каде ќе остане до официјалното...

Македонка Димкин / 15 јануари, 2022 11:28

Ситуацијата на српскиот тенисер е тема број еден во светот изминатава недела

Шарли Ебдо: Новак Ѓоковиќ го заслужува најдоброто

Познатиот сатиричен весник, кој своевремено беше нападнат од терористи поради исмејувачките цртежи на пророкот Мухамед,...

Македонка Димкин / 9:54