Огромна и неизмерна загуба е за спортскиот свет, а смртта на легендарниот кошаркар го потресе и српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ, кој беше негов близок пријател.

Ѓоковиќ и Коби беа најдобри пријатели: Еве што изјави Новак, еден ден пред смртта на Брајант!

Целиот свет жали и е во неверување поради трагичната смрт на еден од најдобрите кошаркари на сите времиња, Коби Брајант. Коби...

admin@magazin / 26 јануари, 2020 22:35

Јелена смета дека границите во образованието на децата треба да постојат.

НОВАК Е МОЈА ЉУБОВ И БЕЗ НЕГОВИТЕ ТИТУЛИ ШТО ГО СЛЕДАТ: Интервју со Јелена Ѓоковиќ

Сопругата на најдобриот српски тенисер, Новак Ѓоковиќ, зборува за предизвиците со кои се соочува уште од детството и потенцира...

admin@magazin / 26 декември, 2019 10:45

Неодамна Ѓоковиќ доби покана да ја посети Македонија, а Ѓоковиќ кажа дека мора да го посети Охрид.

(видео)ЗЛАТНО СРЦЕ: Ѓоковиќ ја прифати поканата од Македонците-“Доаѓам во Македонија и Охрид”

Српскиот ас и најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ вечерва успеа да го освои петтиот трофеј на Вимблдон, откако со...

Рејхан Бајрами / 14 јули, 2019 23:19

Понекогаш помислувате дека НОЛЕ, значи дека нема стил(Nostyle). Секогаш изгледа како дете кое почнало да оди на училиште, напиша Ризон.

ЖЕЖОК СКАНДАЛ: Новинар брутално го навреди Ѓоковиќ- Новак личи на кукла, како сега да е дојден од војска

Новинар од Нов Зеланд, Марк Ризон, напиша срамен текст за најдобриот тенисер во светот, Новак Ѓоковиќ. Општо познато е дека...

Перо Милчин / 30 јуни, 2019 11:40