Одамна немам просведочено цинизам и арогантност на прес-конференција кон новинарски прашања, како денеска на пресот на министрите Ангеловска и Бектеши, особено од министерката за финансии.

Јаневски: Министерката Ангеловска е арогантна и цинична кој се потсмева на прашања од новинарите!

Одамна немам просведочено цинизам и арогантност на прес-конференција кон новинарски прашања, како денеска на пресот на министрите...

Сара Фемина / 22 мај, 2020 14:50

Пред да ги пуштат на следен прес од Владата да ги научат овие двајца млади луге на однос кон јавноста, бон-тон, но и да ги испрашаат дали воопшто знаат за што ке држат прес-конференција.

Лупевска ги исплука Ангеловска и Бектеши: Неподготвеност, непрофесионалност зачинето со цинизам и некултура!

Уредничката во телевизија „Телма“, Снежана Лупевска го искритикува однесувањето на министрите за финансии и економија,...

Сара Фемина / 11:00

Имено позаканите и вербалниот напад врз новинарката Мери Јордановска тојвчера упатил закани и до Коровешовска. На ова реагираше и самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници (ССНМ) и поповторно ги повикува институциите да реагираат на заканите кои Емил Јакимовски.

Емил упатил закани и до уредничката на Алфа ТВ- ССНМ бара итно превземање мерки

Емил Јакимовски за кој денеска беше обелоденето дека е креатор на Фејсбук страницата на Централен регистар упатил закани...

Катерина Крстиќ / 12 јануари, 2020 18:27

Чадиковски најави измени на Кривичниот Законик, кои ќе се прават во соработка со новинарскиот Синдикат и Министерството за правда со цел нападите врз новинарите да се сметаат како напад врз службени лица.

Чадиковски бара нападите врз новинарите да се сметаат како напад врз службени лица

По повод Меѓународниот ден за прекинување на неказнивоста на злосторствата против новинарите претседателот на Здружението...

Катерина Крстиќ / 1 ноември, 2019 15:36

Поднесено обвиниение на новинар од порталот Инфомакс.

Власта почна да се пресметува со опозициските новинари, поднесено обвиниение на новинар од порталот Инфомакс ?

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе обвинителен предлог за новинар на интернет порталот www.infomax.mk за кривично дело...

Узунов Бобан / 24 септември, 2019 14:02

И ААВМУ одлучи да застане во одбрана на лажните вести и на фантомските портали. И покрај тоа што цело време ААВМУ тврди дека не може да врши никаков надзор над порталите.

Манчевски: Според кои стандарди Инфомакс е медиум? Нема адреса, не се знае сопственоста- ПРИМЕР ЗА ЛАЖНИ ВЕСТИ

Министерот за информатичко општество Дамјан Манчевски на социјалните мрежи напиша дека Агенцијата за аудио и аудиовизуелни...

Рејхан Бајрами / 25 август, 2019 16:37

Не мислам дека новинарската фела треба да застане во одбрана на злоупотребата на слободата на говорот туку да ја осуди токму со цел заштита на истата таа слобода.

НАЈЧЕВСКА: “ИНФОМАКС не е медиум туку разгласна станица на ВМРО-ДПМНЕ”

Инфомакс во повеќе наврати и од страна на повеќе субјекти и организации е идентификуван како создавач и пренесувач на лажни...

Перо Милчин / 14:58

Митовски во изјавата пред обвинителствoто посочи дека Јовевски треба да истpaжи дали во Македонија, некој повторно прислушкува.

Митовски и Момировски го РАСПАРЧИЈА ЗАЕВ: ПРЕМИЕРОТ ЗАПЛЕТКАН ВО ПАЈАЖИНАТА НА “РЕКЕТ”

Во вечерашното гостување во вестите на телевизија Алфа, главниот и одговрен уредник на Инфомакс, Александар Митовски на...

Рејхан Бајрами / 24 август, 2019 23:16