Зад камерите е мајка е на Матеј кој има веќе 22 години и љубов на Михаил Китаноски со кого е во врска осум години. Со Тања има муабети за повеќе од едно интервју, а во ова ја откриваме и нејзината помалку позната страна, приватната.

Со Михаил сме заедно 8 години, од кои 7 во неформален брак: Интервју со Татјана Стојановска

Секогаш средена, елегантна, жена која држи до себе и ја негува правилната дикција пред ТВ камерите, тоа се нештата по кои ја...

admin@magazin / 25 октомври, 2020 19:19

Арсовски е новинар со дводецениско работно искуство, а на јавноста ѝ е познат лице од Македонската радио-телевизија (МРТ), каде од 2012 работи е уредник на надворешна политика, на централниот дневник, а во еден период и заменик главен уредник на информативната програма.

Новинарот и уредник Душко Арсовски од МРТ е нов портпарол на Владата

Новинарот и уредник Душко Арсовски е именуван за нов портпарол на Владата, соопштија од владината прес-служба. Тој е назначен...

Владо Марин / 13 октомври, 2020 13:13

Последните години беше дел од тмот на порталот „SDK.mk“ (Сакам да кажам).

ЖАЛНА ВЕСТ: По кратко боледување, рано утрово почина познат новинар од Охрид

По кратко боледување, рано утрово почина Драган Чубриќ (67), долгогодишен новинар од Охрид. Чубриќ дипломирал новинарство...

Владо Марин / 19 септември, 2020 14:08

Според него воопшто не треба да се дискутира за тоа дали Гоце Делчев е македонец, бидејќи како што вели Делчев е основополжник на современата борба за Македонија.

Латас: Заев веќе го дал Гоце Делчев, сега само се спроведува!

Во вечерашното гостување во емисијата „Што не е јасно, новинарот Драган Павловиќ Латас посочи дека премиерот Зоран Заев,...

Катерина Крстиќ / 17 септември, 2020 21:08

Досега, коронавирусот однесе 186 000 животи во САД. Бројот сигурно ќе се зголеми, но тој е приближно ист како и за време на споменатите епидемии на грип, а за оние под 65 години, коронавирусот е помалку смртоносен од грипот. Меѓутоа, во тоа време немаше национални карантини, немаше масовно затворање на училишта, компании, фабрики, ресторани и училишта.

АМЕРИНАКНСКИ НОВИНАР ТВРДИ: Карантинот беше најголема грешка, а еве кој најмногу се збогати поради тоа!

Дали заклучувањето, или целосното затворање, беше грешка во земјите ширум светот? Њујорк пост пишува дека одговорот на ова...

Катерина Крстиќ / 14 септември, 2020 10:26

ВМРО-ДПМНЕ е заедно со народот и ќе остане со него на улица се додека властите не ги чујат барањата на граѓаните, заврши Златев.

Златев: ВМРО-ДПМНЕ е заедно со народот и ќе остане на улица додека не се чујат барањата!

Новинарот и главен и одговорен уредник на порталот Економски Лидер, Љупче Златев во гостувањето во Само Вистина, истакна...

Катерина Крстиќ / 11 септември, 2020 10:22

Новинарската екипа на „Ал Џезира“ која известувала од протестот кој попладнево го организираше опозициската ВМРО-ДПМНЕ била физички нападната за време на известувањето.

ВМРО-ДПМНЕ: Го осудуваме насилството врз новинари, да се расветли настанот од вечерашниот протест

Повикуваме да се расветли настанот од вечерашниот протест и воедно ги повикуваме надлежните органи да ги расветлат сите...

Македонка Димкин / 9 септември, 2020 22:54

Героски рече дека со функцијата вицепремиер за борба против корупцијата СДСМ всушност ги признава своите слабости, и сега дава одговор на она што тој го пишуваше во своите колумни.

Героски: Оваа влада нема да има мир ниту 100 дена!

Во вечерашното гостување во емисијата Само Вистина на Канал 5 телевизија, новинарот и уредник на Плусинфо, Бранко Героски...

Катерина Крстиќ / 31 август, 2020 22:44