Премиерката на Нов Зеланд рече дека намалувањето на платите нема да влијае на општата фискална позиција на владата.

ВЛАДА ЗА ПРИМЕР: Функционери намалиле плати во знак за солидарност на ЗАРАЗЕНИТЕ ГРАЃАНИ!

Премиерката на Нов Зеланд, Јасинда Ардерн, најави дека министрите и таа ќе ги намалат своите плати за 20 проценти во текот...

Перо Милчин / 15 април, 2020 20:17

Инаку, Кјара е ќерка на Хелена од првиот брак со адвокатот Арбен Гоља. Таа е актерка, модел и дизајнер, а неодамна се појави и во последниот спот на пејачот Филип Пешевски. Веќе неколку години живее во Нов Зеланд заедно со мајка си, нејзиниот сопруг Игор и нивниот двегодишен син Тиан. Пријателите често ѝ коментираат дека многу наликува на нејзината тетка, пејачката Ребека.

Ќерката на Хелена Розга стана вистинска УБАВИЦА – таа го живее својот СОН во нов Зеланд

Ќерката на поранешната водителка Хелена Роза, Кјара, наполни 21 година. Таа роденденот го прослави со забава дома, заедно со...

Весна Петровска / 26 октомври, 2019 16:05

Секое потенцијално засолниште мора да ги исполни барањата во однос на оддалеченоста од другите земјини маси, природните опасности, достапните ресурси и бројот на посетители што може да се примааат годишно.

Тие ќе ја преживеат и апокалипсата! Оваа земја ќе биде СПАС во случај на ЗАРАЗА која би го уништила човештвото!

Истражувачите тврдат дека откриле 20 најдобри засолништа во случај на избивање на пандемијата која би можела да го уништи...

Весна Петровска / 3 октомври, 2019 11:48

Понекогаш помислувате дека НОЛЕ, значи дека нема стил(Nostyle). Секогаш изгледа како дете кое почнало да оди на училиште, напиша Ризон.

ЖЕЖОК СКАНДАЛ: Новинар брутално го навреди Ѓоковиќ- Новак личи на кукла, како сега да е дојден од војска

Новинар од Нов Зеланд, Марк Ризон, напиша срамен текст за најдобриот тенисер во светот, Новак Ѓоковиќ. Општо познато е дека...

Перо Милчин / 30 јуни, 2019 11:40

Од Генералштабот најавуваат дека ќе има санкции за преофесионалниот војник

(фото) Војник од АРМ ја шокира јавноста, побара Нобелова награда за терористот од Нов Зеланд

„Нобелова награда за храброст да му се даде на „напаѓачот”, човекот во Нов Зеланд. Браво, бравоо”. Ова е фејсбук-статусот...

Узунов Бобан / 26 март, 2019 7:31

Двете џамии по нивното обновување денеска беа отворени за верниците, а први влегоа преживеаните од терористичкиот нападза да се молат за загинатите.

Повторно отворени вратите на џамиите во Нов Зеланд каде се случи крвавиот масакр

Денеска повторно се отворени двете џамии во градот Крајстчерч во Нов Зеланд, каде пред една недела се случи крвавиот масакр...

Катерина Крстиќ / 23 март, 2019 13:45

На молитвата беше и премиерката Џасинда Ардерн, во придружба од 20.000 луѓе

Илјадници граѓани оддадоа почит на жртвите во Крајстчерч-премиерката со црна марама се помоли за жртвите

Муслимански позив на молитва се слушна денес, во Нов Зеланд, во двете џамии  каде беа убиени повеќе од 50 лица. На молитвата...

Катерина Крстиќ / 22 март, 2019 12:08

Простување за терористичкиот акт

(видео) Терористот во Нов Зеланд ја убил неговата сопруга, а тој сака да ги прегрне него и неговата мајка

Tерористот Брентон Тарант уби 50 лица во две џамии во Нов Зеланд, меѓу кои била и 44-годишната Хусна Ахмед. Нејзиниот сопруг,...

Узунов Бобан / 21 март, 2019 12:30