Имено, за време на полуфиналниот натпревар, Новак се жалеше при првиот сет за проблеми со повреди на вратот и левиот лакт, што предизвика големи сомневања дека е во лошо здравје.

Драма пред полуфиналето на Ролан Гарос: Голема грижа за Новак Ѓоковиќ!

Новак Ѓоковиќ наскоро треба да го започне својот дуел во полуфиналето на Ролан Гарос, кој игра против Стефанос Цицпас, но...

Перо Милчин / 9 октомври, 2020 17:53

Ова за Ноле беше петта победа во меѓубсените дуели со Шварцман, победа со која стигна до 36 АТП Мастерс титула во кариерата со што изби сам на врвот, поточно сега има една повеќе од Рафаел Надал.

Титула за нов рекорд: Ѓоковиќ испиша историја во Рим! (ВИДЕО)

Српскиот тенисер, Новак Ѓоковиќ е победник на АТП Мастерсот во Рим и тоа откако во финалето беше подобар од големиот борец...

Стојче Бушин / 21 септември, 2020 20:23

Турнирот во Дубаи од 500 серии се играше за награден фонд од 2.794.840 долари.

МАЈЧИНСКИ ПРЕГРАТКИ: Вака шампионот Ѓоковиќ беше пречекан на аеродромот во Белград(ФОТО)

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ, кој вчера го освои својот 79 трофеј во својата кариера, денес пристигна од Дубаи...

Рејхан Бајрами / 1 март, 2020 17:50

Ѓоковиќ перфектно го одигра денешното финале, не дозволувајќи му на Шаповалов ниту за момент да се понадева на изненадување.

ВЛАДАТЕЛ НА ТЕНИСКИТЕ ТЕРЕНИ: Новак го ЗБРИША Шаповалов и го освои Мастерсот во Париз!

Српскиот ас Новак Ѓоковиќ по петти пат го освои Мастерсот во Париз. Денеска светскиот шампион Новак Ѓоковиќ го совлада шампионот...

Рејхан Бајрами / 3 ноември, 2019 17:35

Поради овој натпревар, симпатизерот на „црвено-белите“ Ѓоковиќ го поместил својот тренинг, само во живо преку тв-екраните да го проследи настапот на омилениот клуб.

Српската легенда Новак Ѓоковиќ помести тренинг за да ја гледа ЦРВЕНА ЗВЕЗДА!

Ѓоковиќ го поместил својот тренинг, само во живо преку тв-екраните да го проследи настапот на омилениот клуб. Српскиот фудбалски...

Сара Фемина / 27 август, 2019 21:35