Ѓоковиќ перфектно го одигра денешното финале, не дозволувајќи му на Шаповалов ниту за момент да се понадева на изненадување.

ВЛАДАТЕЛ НА ТЕНИСКИТЕ ТЕРЕНИ: Новак го ЗБРИША Шаповалов и го освои Мастерсот во Париз!

Српскиот ас Новак Ѓоковиќ по петти пат го освои Мастерсот во Париз. Денеска светскиот шампион Новак Ѓоковиќ го совлада шампионот...

Рејхан Бајрами / 3 ноември, 2019 17:35

Поради овој натпревар, симпатизерот на „црвено-белите“ Ѓоковиќ го поместил својот тренинг, само во живо преку тв-екраните да го проследи настапот на омилениот клуб.

Српската легенда Новак Ѓоковиќ помести тренинг за да ја гледа ЦРВЕНА ЗВЕЗДА!

Ѓоковиќ го поместил својот тренинг, само во живо преку тв-екраните да го проследи настапот на омилениот клуб. Српскиот фудбалски...

Сара Фемина / 27 август, 2019 21:35