По неговата изјава се огласи и новинарот Бранко Героски кој беше еден од оние кои го разоткри пред јавноста случајот Рекет.  Героски на својот Фејсбук профил напиша дека Заев потврдил дека во случајот на 1ТВ имало скриена сопственост.

Заев: „Обвинител и газда на провладин медиум се во притвор, со „Рекет“ ќе ја зголеми довербата„

Премиерот Зоран Заев во вчерашното интервју за магазинот Детектор на ТВ „Сител“ изјави дека заокружувањето на истрагата...

Катерина Крстиќ / 30 септември, 2019 10:30

Сметаме дека основите се отпаднати со самото нејзино разрежување од СЈО и од ОЈО Гевгелија

КАТИЦА ЈАНЕВА ВО ПЕТОК СЕ ВРАЌА ДОМА?

Ирена Фрчковска, адвокатка на поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева, денеска потврди дека барањето за...

Рејхан Бајрами / 17 септември, 2019 14:10

Фатиме Фетаи како што помина август, помина и 5 септември, вети за МОНСТРУМ нели?

Ел Чека до Фетаи: Катица Јанева рекетираше преку Боки 13, а ти директно!

Не си ништо поразлична од Катица, таа рекетираше преку Боки 13, а ти директно, пишува “бомбашот„ Ел Чека, обраќајќи ѝ се...

Рејхан Бајрами / 6 септември, 2019 15:58

Јанева, својата кариера во Обвинителството во Гевгелија ја започнала во 2003 година како помошник обвинител. Во 2009 е именувана за обвинител.

ОВА Е ЖИВОТНИОТ ПАТ НА ЈАНЕВА: Од студиски патувања во САД, обуки во Италија до затвореник во Шутка!

Специјалната јавна обвинителка е уапсена вчера попладне во својот дом во Скопје. Нејзиното приведување е поврзано со случајот...

Сара Фемина / 22 август, 2019 23:00

Инаку името на обвинителката Стефанова неколку пати се слуша во второто видео, кога Боки 13 и Камчев разговараат и Камчев му вели дека му се јавил Чифлиганец и барал дуќани за Стефанова, потоа нејзиното име се слуша кога Боки му се јавува на Камчев кое време да дојде да ги земе парите, и кога му вели имаш поздрав од жената.

Лиле Стефанова тврди дека ништо не е вистина во објавената снимка

Откако денеска италијанскиот весник Ла Верита објави ново шокантно видео за случајот „Рекет“, во кое се споменува името...

Катерина Крстиќ / 9 август, 2019 11:15

Русковска никогаш не одговори дали се точни информациите присутни во јавноста дека таа била учесник во ‘’шарената револуција’’, т.е. активно учествувала во протестите

Русковска “наградно” стана шеф на обвинителството

Обивнителката Вилма Русковска позната по предметот за инциденттот во Собранието, „Диво Насеље“ и „Змиско око“, Детонатор“...

Мартин Попоски / 15 ноември, 2018 6:21