Обвинителката Вилма Рускоска воедно го искоментира и предлогот на Заев за општа амнестија, што е политичка одлука а кој таа го препознала како понуда за помирување

На пратениците Василевски и Арнаудов им е укинат домашниот притвор

Со гаранција од околу 300.000 евра пратеникот Љубен Арнаудов излегува од домашен притвор, потврдија од Апелација. Кривичен претходно...

Мирко Бачиќ / 17 октомври, 2018 6:10

Иако вештачењето беше извршено сега се чека обвинителот да се врати од одмор да се повтори реконструкцијата на настанот кој однесе млад живот

Истажниот процес за убиството на Саздовски се одолговлекува?

Се гледа ли крајот на истрагата за Никола Саздовски? Меѓу последните докази кои ги собира обвинителството е и психијатриското...

Мирко Бачиќ / 20 август, 2018 8:11

Ова за експертската јавност доволно кажува за како што велат несериозниот пристап на обвинителството

АЛФА: Несериозниот пристап на ОЈО држеше во притвор невин човек 8 месеци

Единаесет месеци на јавното обвинителство му требало од доказ кој го имал уште во пред истражна постапка да утврди дека Сашо...

admin@magazin / 8 јуни, 2018 12:17

Александар Пандов преку својот ФБ Профил испрати остра но и емотивна порака до обвинителот кој ги стрпа во затвор невините лица како што е Сашо Сенков, Игор, Борис, Владо, Богдан, Ченто, Горан, Илче, Тошта...

Сакам да го предупредам обвинителот!

Читам вчера Сашо Сенков после цела година притвор во Шутка е ослободен од обвинение. Тврдам дека истото порано или подоцна...

Македонка Димкин / 7 јуни, 2018 22:26