Прво ќе си понесете одговорност за потпишување на Преспанскиот договор, па за организирање на Референдум со манипулативно прашање.

ГАНКА ЦВЕТАНОВА: Да го поништите Преспанскиот договор и да си го вратите името

Во вчерашното обраќање до македонската нација, претседателот Стево Пендаровски повика на обединување на Македонија. Професорката...

admin@magazin / 19 октомври, 2019 9:30

Познатиот новинар со порака за идните чекори на претседателот Пендаровски

Героски за помирувањето на Пендаровски: И кокошката кога ќе снеси јајце вреви како да снела астероид

Познатиот новинар Бранко Героски во денешната колумна објавена на порталот плусинфо, испраќа порака до претседателот Пендаровски...

Узунов Бобан / 13 мај, 2019 15:03

Косовскиот претседател Хашим Тачи, со нови провокации, време е да се разгледа можноста за обединување на Прешевската Долина со Косово

Тачи: Историски момент за обединување на Прешевската Долина со Косово

Косовскиот претседател Хашим Тачи смета дека постои реална можност за обединување на Прешевската Долина со Косово, со што,...

Мирко Бачиќ / 10 октомври, 2018 9:28

По третата средба на претседателите на Јужна и Северна Кореја, кои 70 години живееја во меѓусебна изолација, и официјално се отвори прашањето за обединување во една држава

Јужна и Северна Кореја пред обединување

Јужнокорејскиот претседател Мун Џае ин одржа говор во Пјонгјанг, со кој ги повика илјадниците Севернокорејци да се стави...

Мартин Попоски / 20 септември, 2018 12:11

Ова е трета средба на претседателите на двете Кореи, кои се повеќе се приближуваат на ставот дека треба и да се обединат во една држава во скора иднина

Нов состанок на претседателите на двете Кореи

Претседателот на Јужна Кореја, Мун Џае ин, ќе ја позиционира денуклеаризацијата како главна тема во агендата на средбата...

Мирко Бачиќ / 17 септември, 2018 14:05

Специјалниот советник на албанскиот премиер Еди Рама, Батон Хаџиу, во моменти на тензичната атмофера на Косово, проповеда обединување на двете територии во една држава

Советникот на Рама бара обединување на Албанија и Косово

Познатиот албански аналитичар по потекло од Косово, Батон Хаџиу, кој е актуелен советник на премиерот Еди Рама, смета дека...

Мирко Бачиќ / 6 септември, 2018 9:46