На лидерската средба, како што соопштија од кабинетот на претседателот, се поканети претседателот на СДСМ Зоран Заев, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, претседателот на ДУИ Али Ахмети претседателот на Алијанса за Албанците Зиадин Села, претседателот на Алтернатива Африм Гаши и претседателот на Движење Беса Билал Каса

ПЕНДАРОВСКИ ИСПРАТИ ПОРАКА ДО НАЦИЈАТА: Време е да се обединиме – претседателот закажа лидерска во недела

Лидерска средба на иницијатива на претседателот Стедво Пендаровски, на која ќе присустуваат претседателите на најголемите...

Весна Петровска / 18 октомври, 2019 17:50

Пред две години свој говор од Мечкин Камен имаше Талат Џафери како новоизбран претседател на Собранието.

ИЛИНДЕНСКА ПРОСЛАВА: Зоран Заев ќе се обрати на Мечкин Камен!

Во соопштението од владата денеска стои дека првпат говор на Мечкин Камен во Крушево, ќе одржи премиерот Зоран Заев, а не...

Рејхан Бајрами / 17 јули, 2019 23:54

Мерко во интервјуто напомена дека тој отишол на отворање на пицерија кај човек каде што утре ќе допринесе за Охрид да биде побогат.

(ВИДЕО)Мерко одлепи по Охриѓани: “Штом локалните власти не стопираат, пицеријата е легален објект„

Градоначалникот на Струга, Рамиз Мерко, во интервју дадено за новинарот Саше Ивановски, им се обрати на Охриѓани и порача...

Рејхан Бајрами / 15 јули, 2019 11:32

Мицковски со свое обраќање на својата Фејсбук страница

Мицкоски на Фејсбук: Да покажеме кичма, која тие сакаат да ја немаме

Само слабите не се осудуваат да бидат правдни, а оваа власт од ден во ден е се послаба, а со тоа и се понеправедна, вака го започнува...

Катерина Крстиќ / 19 март, 2019 16:46

"Владата на Заев мора да биде победена на претседателските избори, а подоцна на предвремени или редовни парламентарни избори" изјави актуелниот лидер на ВМРО ДПМНЕ Мицкоски.

Мицкоски : “ВМРО-ДПМНЕ ќе ја победи СДСМ со гласови на претседателските избори”

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на вчерашното обраќање од пред Собранието на Македонија изјави дека Владата на...

Рејхан Бајрами / 11 јануари, 2019 6:03

Посакувам исполнување на желбите и бидете свои, единствени, со крената глава- вели Мискоски во своето новогодишно обраќање.

Мицкоски: “Во 2018 година паметам само црно и мрачно време”

Претседателот на опозиционата ВМРО-ДПМНЕ во своето новогодишно обраќање посака Македонија да успее, а за граѓаните новата...

Сара Фемина / 30 декември, 2018 17:21

Преку изградба на пријателство со соседот Грција, одговорно затворивме спор што Македонија ја влечеше надолу цели 27 години. Изјави во своето годишно обраќање премиерот Заев.

Заев : “Македонија ја градиме да биде богата и современа држава”

Според него, 2018 година е една од најважните и најчувствителните години за нашата земја. Во своето новогодишно обраќање Премиерот...

Сара Фемина / 16:58

Оперскиот пејач и граѓански активист, родољуб, Дурловски со свое обраќање на социјалните мрежи за Македонија, настаните во Собранието, притворот, амнестијата и простувањето

Се прашувам кому треба да простам и кој мене треба да ми прости?

Оперскиот пејач, граѓански активист, Игор Дурловски, еден од обвинетите за тероризам за немилите настани во Собранието минатата...

Мартин Попоски / 29 ноември, 2018 10:47