Членството во ниту една меѓународна организација не е вредно ако од вас бараат да се обезличите. За таквиот предлог дури нема потреба да се распишува референдум – затоа што резултатот ќе биде однапред познат.

Пендаровски: Да го сочуваме највредното – здравјето, за сите други проблеми ќе бараме решенија

Наспроти бугарското вето, никој да нема никаква дилема: Македонија ќе продолжи кон #ЕУ, затоа што сме убедени дека само преку...

Рејхан Бајрами / 16 декември, 2020 14:32

Да потсетиме, Бајден беше прогласен за претседател откако беше објавено дека ги освоил Пенсилванија и Невада и со тоа добил доволен број изборни гласови.

ВО ЖИВО- ЗА ПРВ ПАТ КАКО АМЕРИКАНСКИ ПРЕТСЕДАТЕЛ, БАЈДЕН СЕ ОБРАЌА ПРЕД НАЦИЈАТА!

Новиот американски претседател Џо Бајден ќе и се обрати на нацијата во сабота во 20 часот по локално време или во 02 часот од...

Перо Милчин / 8 ноември, 2020 2:31

. Од нив, 19 се од Северна Македонија, 3 од Црна Гора, 4 од Босна и Херцеговина и 1 од Косово, се наведува во соопштението.

Шекеринска на свечената заклетва и на промоцијата на питомци на Воената академија (ВО ЖИВО)

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска се обраќа на свеченоста по повод промоцијата на потпоручници и заклетвата на...

Владо Марин / 21 октомври, 2020 10:53

А тоа се прави само на еден начин: со градење на демократска држава, во која граѓаните се еднакви пред законот, и нема недопирливи за правдата.

Пендаровски: Антифашизмот е цивилизациска придобивка, но, антифашистички се и темелите на македонската држава

Антифашизмот е цивилизациска придобивка, но, антифашистички се и темелите на македонската држава. Како наследници на славната...

Владо Марин / 11 октомври, 2020 12:02

Албанецот со сето срце не сака друго, освен Албанија, која му даде име, но му даде и храброст. За храбри сте храбри, ова и самите го знаете, но каква полза има за татковината кога не е таа што била. Стремете се кон Албанија, да се спасите од оваа опасност, да кренете глава, спасете се од нивните канџи, а потоа да бидете среќни.

Скандалозно обраќање на братот на Али Ахмети: Стремете се кон Албанија за да се спасите од оваа опасност

Фекри Ахмети, братот на Али Ахмети, лидерот на ДУИ, преку видео порака во јавноста се обрати до Албанците, но истовремено и...

Владо Марин / 15 август, 2020 20:18

На лидерската средба, како што соопштија од кабинетот на претседателот, се поканети претседателот на СДСМ Зоран Заев, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, претседателот на ДУИ Али Ахмети претседателот на Алијанса за Албанците Зиадин Села, претседателот на Алтернатива Африм Гаши и претседателот на Движење Беса Билал Каса

ПЕНДАРОВСКИ ИСПРАТИ ПОРАКА ДО НАЦИЈАТА: Време е да се обединиме – претседателот закажа лидерска во недела

Лидерска средба на иницијатива на претседателот Стедво Пендаровски, на која ќе присустуваат претседателите на најголемите...

Весна Петровска / 18 октомври, 2019 17:50

Пред две години свој говор од Мечкин Камен имаше Талат Џафери како новоизбран претседател на Собранието.

ИЛИНДЕНСКА ПРОСЛАВА: Зоран Заев ќе се обрати на Мечкин Камен!

Во соопштението од владата денеска стои дека првпат говор на Мечкин Камен во Крушево, ќе одржи премиерот Зоран Заев, а не...

Рејхан Бајрами / 17 јули, 2019 23:54

Мерко во интервјуто напомена дека тој отишол на отворање на пицерија кај човек каде што утре ќе допринесе за Охрид да биде побогат.

(ВИДЕО)Мерко одлепи по Охриѓани: “Штом локалните власти не стопираат, пицеријата е легален објект„

Градоначалникот на Струга, Рамиз Мерко, во интервју дадено за новинарот Саше Ивановски, им се обрати на Охриѓани и порача...

Рејхан Бајрами / 15 јули, 2019 11:32