Мицковски со свое обраќање на својата Фејсбук страница

Мицкоски на Фејсбук: Да покажеме кичма, која тие сакаат да ја немаме

Само слабите не се осудуваат да бидат правдни, а оваа власт од ден во ден е се послаба, а со тоа и се понеправедна, вака го започнува...

Катерина Крстиќ / 19 март, 2019 16:46

"Владата на Заев мора да биде победена на претседателските избори, а подоцна на предвремени или редовни парламентарни избори" изјави актуелниот лидер на ВМРО ДПМНЕ Мицкоски.

Мицкоски : “ВМРО-ДПМНЕ ќе ја победи СДСМ со гласови на претседателските избори”

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на вчерашното обраќање од пред Собранието на Македонија изјави дека Владата на...

Рејхан Бајрами / 11 јануари, 2019 6:03

Посакувам исполнување на желбите и бидете свои, единствени, со крената глава- вели Мискоски во своето новогодишно обраќање.

Мицкоски: “Во 2018 година паметам само црно и мрачно време”

Претседателот на опозиционата ВМРО-ДПМНЕ во своето новогодишно обраќање посака Македонија да успее, а за граѓаните новата...

admin@magazin / 30 декември, 2018 17:21

Преку изградба на пријателство со соседот Грција, одговорно затворивме спор што Македонија ја влечеше надолу цели 27 години. Изјави во своето годишно обраќање премиерот Заев.

Заев : “Македонија ја градиме да биде богата и современа држава”

Според него, 2018 година е една од најважните и најчувствителните години за нашата земја. Во своето новогодишно обраќање Премиерот...

admin@magazin / 16:58

Оперскиот пејач и граѓански активист, родољуб, Дурловски со свое обраќање на социјалните мрежи за Македонија, настаните во Собранието, притворот, амнестијата и простувањето

Се прашувам кому треба да простам и кој мене треба да ми прости?

Оперскиот пејач, граѓански активист, Игор Дурловски, еден од обвинетите за тероризам за немилите настани во Собранието минатата...

Мартин Попоски / 29 ноември, 2018 10:47

Претседателот Иванов пред академската јавност потсети дека Преспанскиот договор е класично бришење, цензурирање и негирање на Македонската историја, нација и државност

Договорот од Преспа има за цел од нас да направи фуснота во нечија туѓа верзија на историјата

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, ја отвори Првата национална конференција за византологија и медиевистика...

Мирко Бачиќ / 25 октомври, 2018 13:06

Поранешиот висок функционер на ВМРО - ДПМНЕ, Мијалков, обвинет дека е директен учесник во притисокот на пратениците за поддршка за уставни измени бара обединување за победа

Мијалков сака назад во ВМРО – ДПМНЕ, било време за обединување

Последен од низата исклучени поранешни и актуелни фукнционери и пратеници од ВМРО – ДПМНЕ, се огласи поранешниот директор...

Мирко Бачиќ / 23 октомври, 2018 15:16

Иванов во своето обраќање истакна дека граѓаните го отфрлија на референдумот Преспанскиот договор, но народни избраници решија да одат против волјата на народот

Иванов: Народот секогаш ги слави храбрите, а историјата ги презира страшливите и поткупливите

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, по повод одбележувањето на државниот празник 23 Oктомври – Денот на...

Мирко Бачиќ / 10:03