Претседателот на Косово ги игнорира нападите од политичките партии, решен во својата Одлука со размена на територии да се помири со Србија

Тачи: Време е за голем историски договор меѓу Косово и Србија, одлични односи со Македонија, Црна Гора и со Албанија

Претседателот на Косово Хашим Тачи, обраќајќи им се на амбасадорите на земјите на Европската Унија, САД и на шефовите на мисиите...

Мирко Бачиќ / 3 септември, 2018 8:33

Атанас Илиевски, брат на Богдан Илиевски со пораки до пратеникот на СДСМ, т.н. независен граѓански активист Павле Богоевски на тема Северна ли е или не

Братот на Богдан Илиевски со порака до пратеникот Павле Богоевски

Атанас Илиевски, брат на Богдан Илиевски, кој е обвинет за настаните во Собранието на 27-ми април 2017-та,  преку својот фејсбук...

Мирко Бачиќ / 2 септември, 2018 9:01

Комисијата за надворешни работи на Собранието на Македонија сеуште чека Димитров да достави документи за своето работење

Кога не сака дома Димитров ќе реферира пред Комитетот за надворешни работи на ЕП

Министерот за надворешни работи Никола Димитров, кој престојува во дводневна посета на Брисел, денеска ќе се обрати пред...

Мирко Бачиќ / 29 август, 2018 8:52

Фото финишот за референдумот за промена на името сепак ќе го има претседателот Иванов во Обединетите Нации

Власта во паника – Иванов 7 дена пред референдумот ќе се обрати пред ОН

Како е планирано Претседателот на Македонија Ѓорге Иванов седум дена пред референдумот за промена на името ќе се обрати...

Мирко Бачиќ / 27 август, 2018 7:51