Вечерва по победата на македонската одбојкарска репрезентација упати честитка до одбојкарите.

Мицкоски со порака за македонските одбојкари: Честитки за јуначката победа, Македонија е горда на вас

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски со порака на својот Фејсбук профил упати честитки до македонските одбојкари. Вечерва...

Катерина Крстиќ / 17 септември, 2019 23:26

Вербата во себе и својот тим, македонските одбојкари успеаа да дојдат до триумфот, и  да испишат историја. За првата историска победа на македонскиот национален тим во одбојка  најзаслужен беше капитенот Никола Ѓорѓиев со 37 поен.

ВИДЕО: Ечеа македонски песни- вака одбојкарите ја слават историската победа

Македонскиот машки национален тим во одбојка, ја совлада Белорусија со 3:1 (по сетови 23:25, 25:19, 29:27, 25:20), што е прва победа за...

Катерина Крстиќ / 16:15

Од министерството за внатрешни работи од Сараево изјавија дека уапсени се две момчиња на возраст од 23 и 19 години, а додека пак А.К извршил самоубиство на подрачјето Конјича.

КРВАВА НОЌ ВО САРАЕВО: Убиен познат одбојкар, осомничениот се самоубил!

Полицијата во Сараево ги уапси А.И(23) и А.Ш(19) поради сомневање дека го убиле Амар Капиджиќ, познат одбојкар од Сараево. Сараевската...

Рејхан Бајрами / 9 јуни, 2019 15:56

Сонот на сите генерации наназад конечно се оствари, па одбојкарите конечно ќе имаат можност да се надигруваат со најдобрите европски селекции.

Вчера ечеше “МАКЕДОНИЈО ТИ СИ БИСЕР БАЛКАНСКИ”

Македонската одбојкарска репрезентација дочека да игра на Европско првенство. Со победата од 3-0 против Унгарија наесен ќе...

Перо Милчин / 10 јануари, 2019 15:34

Македонската одбојкарска репрезентација вечерва обезбеди историски пласман на Европското првенство.

РАДУВАЈ СЕ МАКЕДОНИЈО : Македонските одбојкари за прв пат во историјата се пласираа на Европско Првенство

Македонската одбојкарска репрезентација испиша голема историја, откако вечерва за прв пат во историјата обезбеди пласман...

Перо Милчин / 9 јануари, 2019 22:16

Македонските одбојкари загубија на гостувањето во Украина со 3:1 во 5.коло од квалификациите за Европското првенство.

ПОРАЗ : Македонските одбојкари загубија од Украина

Репрезентацијата на Македонија вечера загуби на гостувањето во Запорожје кај Украина со 3:1 во 5.коло од квалификациите за...

Сара Фемина / 7 јануари, 2019 17:53

За „црвено-жолтите“ ова е деветти триумф над Албанија. Македонија одигра добро и без загубен сет го заврши мечот во СРЦ „Кале“.

СЛАВЕЊЕ : Македонските одбојкари ја победија Албанија

Македонската одбојкарска репрезентација ја победи Албанија со 3:0 (25:21, 25:21, 25:23) во Скопје на вториот пријателски меѓусебен...

Сара Фемина / 2 јануари, 2019 18:17