Прв исказ кој Нинџа го има дадено пред ОЈО ГОКК е на 14.06.2018 година по неговото пријавување од бегство. Тоа е најсвеж исказ на овој сведок и судско правило дека овој исказ има најголем кредибилитет.

Одбраната на Спиро Ристовски: Исказите на Нинџа за 27 април се контрадикторни

Сведокот Александар Василевски  – Нинџа, според одбраната на обвинетиот Спиро Ристевски, кажувал „Џејмс Бондовски” сценарија. ...

Владо Марин / 12 јули, 2021 16:23

Трамп синоќа објави дека одбраната ќе ја водат Дејвид Шон и Брус Л. Кастор!

ТРАМП НЕ СЕ ОТКАЖУВА: Поранешниот претседател ангажираше нови адвокати пред процесот на отповикување на Сенатот

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп ангажираше двајца нови адвокати за своја одбрана неколку дена пред процесот...

Мирко Бачиќ / 1 февруари, 2021 15:25

Членството во НАТО ќе го искористиме во полза на државата и одбраната. Ќе покажеме дека можеме уште подобро!

Шеќеринска: Во 2017 затекнав затворена институција, низок буџет, искинати униформи, ниски плати, а денеска сликата е поинаква!

Новиот премиер Зоран Заев, даде изјава за медиумите веднаш по изборот на Владата во Собранието. Тој се заблагодари на сите...

Владо Марин / 31 август, 2020 6:23

Шекеринска истакна дека токму во Бригадата на Југоисточна Европа ги научивме чекорите за мултинационална соработка, јакнење на тимскиот дух и професионализмот во одбраната.

Шеќеринска: Приемот во НАТО и доаѓањето на SEEBRIG се круна на успешната година во одбраната

Со свеченост во кумановската касарна „Боро Менков“ вчера се одбележа отпочнувањето со работа на главниот штаб на Бригадата...

Владо Марин / 27 август, 2020 6:49

Според нивната пресметка сумата која би требало да биде исплатена е нешто помалку од 10.000 евра.

Државата ќе им искешира 10 илјади евра на адвокатите на Груевски во „Траекторија“

Коалицијата сите за правично судење на Фејсбук ја објави пресметката на судските трошоци за одбраната на обвинетиот Никола...

Перо Милчин / 21 ноември, 2019 20:57

Рашомонијада во стратегијата за Рекет

НА КОГО ДА ВЕРУВАМЕ на Фрчкоска или на Заев: Адвокатката тврди дека не ги видела писмата, а знае дека се рачно напишани ?

Адвкатката на Катица Јанева Ирена Фрчковска го демантира Заев дека го информирала за тоа дека нормално е за Катица Јанева...

Узунов Бобан / 16 септември, 2019 21:38
кирац

Ненамерниот пропуст при изведбата на химната немаше да биде воопшто важен, ако политичкиот контекст беше поинаков и ако одредени политички „хиени“ веднаш не го ставеа во погон.

Кирацовски ја брани Тамара: „ГАЗИ НАПРЕД ТАМАРА И ПАК ДА НЕ НАПРАВИШ ГОРДИ-ТИ СИ ГОЛЕМ ЧОВЕК„

Пратеникот Александар Кирацовски напиша статус на социјалните мрежи, во кој застана во одбрана на пејачката Тамара Тодевска,...

Перо Милчин / 6 јули, 2019 9:55

Тој во статусот напиша дека Тамара има срце како планина, а хејтерите се полни со омраза и злоба.

БОКИ 13 ЗА ТАМАРА: „ХЕЈТЕРИ слатка ли ви е сега крвта, за мене таа е најквалитетниот женски артист во земјата”

Бојан Јованоски или познат како Боки 13, застана во одбрана на својата пријателка Тамара Тодевска, после скандалот кој изби...

admin@magazin / 5 јули, 2019 22:32