Во Охрид законот важи за сите, освен за оние кои се дел од власта. На стариот пат Охрид – Струга (ул. Гоце Делчев бб.), на помалку од 50 метри од езерото, никнува огромна бетонска база

Советникот од ДУИ Нефи Усеини Џабе доаѓате, кај чинарот ќе се гради. Договорено е со Зоран Заев и Костадин Георгиевски. 

Во Охрид законот важи за сите, освен за оние кои се дел од власта. На стариот пат Охрид – Струга (ул. Гоце Делчев бб.), на помалку...

admin@magazin / 30 април, 2019 9:32

Вчера вечер и двете партии еуфорични, и СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ прогласија победа

Зекири: Време е за одговорност на дел од функционерите на СДСМ

Пратеникот од СДСМ Мухамед Зекири, по завршување на првиот круг од претседателските избори на кои во тесно водство е кандидатот...

admin@magazin / 22 април, 2019 7:35

Пратеникот Груби посочи дека државата ќе се обиде да го врати Груевски на отслужување казна затвор, но тоа не ги амнестира од одговорност оние кои дозволиле да пребега

Одговорноста за бегството на Груевски е во нашата земја

Шефот на кабинетот на претседателот на ДУИ, пратеникот Артан Груби истакна дека македонските политичари доволно се занимаваа...

Мартин Попоски / 23 ноември, 2018 12:32

Претседателот на ВМРО - ДПМНЕ ги охрабрува институциите да покренат постапки за одговорност за бегството на Груевски но и бара фокусот да се врати кон вистинските проблеми

Да престане “шоуто” на власта и да се вратиме на проблемите

Претседателот на ВМРО – ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, гостувајќи на 1ТВ, имаше неколку битни поенти во своето интервју со...

Мартин Попоски / 7:43

Спасовски во обид за спас на министерската фотелја со изјава дека сите гранични премини биле информирани дека Груевски не смее да ја напушти државата, недостига само доказ

Спасовски и по 10 дена не знае како Груевски им избегал пред “нос”

Груевски избега, јавноста очекува одговори, но досега ниту некој одговарал, ниту пак е кажана утврдена временска траекторија...

Мартин Попоски / 6:51

Во одредени избирачки места се гласало на секои 9 до рекордните 5.4 секунди во Центар Жупа, со што во последните 30 минути од референдумот се уфрлени над 50.000 ливчиња

Во Центар Жупа рекордно се “гласало” на секои 5 секунди

Обвинувањата од страна на ВМРО – ДПМНЕ и Светскиот Македонски Конгрес, кои сметаат дека во последните 30 минути од референдумот...

Мартин Попоски / 7 октомври, 2018 7:59

Високиот функционер на СДСМ, Џеват Исени, кој јавно се фалеше дека разрешува директори со еден потпис и го величаше Џезаир Шаќири побара одговорност од Заев и колегите од СДСМ

Албанците го напуштаат Заев, прво одговорност за вашите криминали, па избори

Претседателот на одборот на директори на Акционерското друштво за изградба и стопанисување со станбен и деловен простор...

Мирко Бачиќ / 4 октомври, 2018 10:48

Ружин со закани дека ако не успее референдумот и ако пратениците не ги поддржат уставните измени, виновни ќе се ВМРО - ДПМНЕ и Иванов, а ќе завршиме во друштво со Русија и Кина

Ружин: ВМРО-ДПМНЕ и Иванов ќе сносат одговорност ако не успее референдумот

Македонскиот политичар, дипломат, универзитетски професор и поранешен амбасадор на Македонија во НАТО, Нано Ружин, во интервју ...

Мирко Бачиќ / 25 септември, 2018 10:25