Во сабота, на 23 мај, забраната за движење останува иста како и за сите други денови, од 19 часот до 05 часот наутро.

ВЛАДАТА ДОНЕСЕ ОДЛУКА: Македонија повторно во карантин- ОВА Е ОДЛУЧЕНО НА СЕДНИЦАТА!

Следејќи ја моменталната епидемиолошка состојба со Ковид-19, како и препораките на Комисијата за заразни болести, на денешната...

Стојче Бушин / 22 мај, 2020 18:19

"Ако вирусот почне да се пренесува брзо и ние излеземе од контрола со ситуацијата, тогаш последната активност што би го спречила нејзиното пренесување е неизбежен карантин за сите.

Еве од што зависи одлуката дали ќе се воведе 24 КАРАНТИН И КОЈ ЌЕ ДОНЕСЕ!

Српскиот епидемиологот Предраг Кон изјави дека одлуката за воведување поригорозни мерки зависи од „непосредната состојба“. Кон...

Рејхан Бајрами / 2 април, 2020 12:52

Одлуката се носи како дел од мерките кога во државата има воена или вонредна состојба, но и кога се случуваат големи демонстрации и немири

Што значи воведувањето на полициски час во Република Македонија?

Полициски час е времето во кое државата бара од граѓаните да не ги напуштаат своите живеалишта. Најчесто се работи за одреден...

Стојче Бушин / 22 март, 2020 16:50

И Жбогар ли стана „адвокат на мафијата“?

ГЕРОСКИ: Како малите сдсмовски Ѓокици ја замислија правдата и зошто сега се во паника

Да се потсетиме. Навлеков голем гнев кај пропагандистите на Заев, јавно укажувајќи на ноторниот факт дека членот 12 став 2...

Сара Фемина / 24 декември, 2019 21:34

Бојан Јовановски во октормври беше однесен на лекарски преглед во Градската општа болница од каде директорот на ГОБ 8-ми септември Христија Костов изјави дека Бојан Јовановски нема сериозни нарушувања на здравјето.

ЖИВОТ ПЕКОЛ: Апелација денеска ќе одлучува за судбината на Боки 13, ОД БОЛНИЦА ПОВТОРНО ВО ШУТКА

15 јули навидум обичен ден, но за Бојан Јовановски тој ден животот му се претвори во пекол беше уапсен на граничниот премин...

Весна Петровска / 2 декември, 2019 13:15

Да бидеме начисто. Со одлуката да го „одложи“ прогресивниот данок, Владата ќе им даде 30-40 милиони евра на најбогатите 1% во оваа држава.

ЈОВАНОВИЌ ДО СДСМ: Немојте да барате гласови на следните избори – ЌЕ ЗАВРШИТЕ НЕСЛАВНО!

Поранешниот советник во министерството за финансии, Бранимир Јовановиќ на социјалните мрежи ја критикуваше одлуката на...

Сара Фемина / 2 ноември, 2019 9:31

Не помина ниту предлогот на Данска и на Холандија, кои побараа Македонија и Албанија да бидат раздвоени во пристапниот процес.

Одлука за датум во последна минута

Четврток и петок се клучните денови кога и дефинитивно ќе биде познато дали Македонија по 14 години чекање ќе добие датум...

Весна Петровска / 16 октомври, 2019 13:48

„Работникот ангажиран во Одделението за одржување на јавната чистота, сторил тежок дисциплински прекршок, а притоа сериозно го нарушил угледот на ЈП „Комунална хигиена”-Скопје.

Избркано од работа лицето од ЈП „Комунална хигиена кое ѓубрето го фрли во Вардар!

Поради видео-материјалот кој го објавија вчера неколку портали и на социјалните мрежи, каде што е прикажан вработен во ЈП...

Перо Милчин / 10 јуни, 2019 12:33