Во периодот јануари-август Албанија забележа рекорден број од 7. 190. 410 туристи што е 27 осто повеќе споредено со истиот период 2022 година.

Во Албанија за осум месеци рекорден број од околу 7,2 милиони туристи

Албанија во изминатите осум месеци од годинава забележа рекорден број од околу 7,2 милиони туристи,  објави министерката...

Едмонд Бекири / 9 септември, 2023 14:06

Еден од исчезнатите македонски државјани на Халкидики, пронајден е жив и е во релативно добра здравствена состојба, потврдуваат за дописничката на МИА од Атина извори од крајбрежната служба на Грција.

Пронајден жив еден од исчезнатите македонски државјани на Халкидики

Продолжува потрагата по вториот! Еден од исчезнатите македонски државјани на Халкидики, пронајден е жив и е во релативно...

admin@magazin / 10 јули, 2022 12:18

 Експертите објаснуваат како да се усогласиме со годишните времиња

ВРЕМЕТО ДЕЛУВА НА НАШЕТО РАСПОЛОЖЕНИЕ И ЗДРАВЈЕ!

Се повеќе и повеќе луѓе имаат проблеми со концентрацијата поради временските услови, нервозни се или имаат сериозни здравствени...

admin@magazin / 6 февруари, 2022 15:51

Јас бев на одмор три дена и се вратив затоа што дефинитивно почувствував дека народот сака да ме види овде, кажа денеска премиерот Зоран Заев.

Заев: Го видовме ФАП-от, ама тој осум тони вода истури

Премиерот Зоран Заев во вестите на Сител, го коментираше возниот парк на пожарникарите, навраќајќи се на камионот ФАП кој...

Владо Марин / 8 август, 2021 19:34

Според јавниот повик кој денеска е објавен на веб-страната на Министерството за економија оваа година за реализација на оваа мерка се предвидени 15 милиони денари.

Ваучери од 12.000 денари за летување во домашните хотели – објавен јавниот повик за организиран одмор на работници со ниски приходи

Министерството за економија денеска го објави јавниот повик за реализација на мерката- организиран одмор на работници со...

Рејхан Бајрами / 10 јуни, 2021 7:59

Исто така, на одредени локации од крајбрежјето, во текот на наредниот период ќе бидат засадени нови украсни растенија, нови садници на дрвја и ќе биде посипан афтохтон песок.

Нема повеќе илегална наплата на паркинг, лежалки и влез на плажите на Охридското Езеро

Општина Охрид во рамки на своите можности максимално ќе се потруди да ги обезбеди сите потребни услови за непречено користење...

Рејхан Бајрами / 2 јуни, 2021 10:32

Учеството е над 90 отсто, а во изминатите седум дена, во просек е 93 проценти и станува збор за 10 до 12 илјади вакцинации дневно!

Грчкиот министер за здравство: Во јули колективен имунитет во Грција

До крајот на јуни или средината на јули ќе биде вакциниран еден голем дел од грчкото население, ќе го постигнеме она што се...

Перо Милчин / 9 април, 2021 4:51

Каде е Рашковски денеска новинарите го прашаа и премиерот Зоран Заев, кој рече дека не знае за секој вработен во Владата каде е и дали можеби некој користи одмор и најави дека ќе провери каде е Рашковски и ќе ја информира јавноста.

Рашковски за Фокус: Со семејството сум на одмор во Мексико, нема место за сензација

Со семејството сум на годишен одмор во Мексико, нема место за сензација, вели во изјава за Фокус поранешниот генерален секретар...

Перо Милчин / 17 март, 2021 11:27