Загинаа возачот на автомобилот Опел Мериве, Лилјана Матиќ(62) и патниците од автомобилот Алфа Ромео две сестри Добрила(27) Милиќ и Вида(21) Милиќ од Ѓурѓево.

НЕЗАПАМТЕНА ТРАГЕДИЈА: Во тешка сообраќајка загинаа две сестри кои се враќале од годишен одмор!

На зрењанинскиот пат кај Кача блиску до Нови Сад, вчера напладне се случи тешка сообраќајна несреќа во која животот го загубија...

admin@magazin / 24 јули, 2019 9:36

Ѓоковиќ крстари по Јадранското море, па каде им се допадне таму вртат.

Ноле на Хрватите им ги исполнува соништата: Еве што прави шампионот на одмор

Новак Ѓоковиќ со семејството ужива на заслужен домор на хрвасткото приморје. Првиот рекет во светот дели насмевки низ Хрватска Ѓоковиќ...

Весна Петровска / 23 јули, 2019 13:56

Новак и Јелана се на непозната дестинација каде одмараат и уживаат во магијата на морето. За тоа време Ноле чита регионални весници, а таму се најдоа и вениците од Хрватска во кои се пишуваше за него.

Новак купи хрватски весници кои пишуваа за него: Неговата реакција ќе ве зачуди

Новак Ѓоковиќ со својата сопруга се одмара по напорниот турнир во Велика Британија и освојувањето на Вимблдон. Новак и Јелана...

Весна Петровска / 20 јули, 2019 20:50

Како што пишува Телеграф, наводно отровната риба морски змеј го уништила одморот на Милан и неговото семејство, бидејќи по неговото згазнување на рибата која Грците ја нарекуваат „дракена“ настанал вистински хорор.

Осумгодишниот Милан нагазил на отровна морска риба во Паралија

Oсумгодишниот Милан Левкиќ од Бор, згазил на отровна риба во Егејското море – пишува српски Телеграф.  Како што пишува...

Катерина Крстиќ / 18 јули, 2019 11:28

Но има неколку работи кои треба да ги знаете пред да тргнете на пат во Грција.

Важна Вест: Правила што треба да ги знаете ако одите во Грција

Поголемиот дел од македонците својот годишен одмор го користат за да ја посетат Грција, и тоа од повеќе причини, бидејќи е...

Катерина Крстиќ / 19 јуни, 2019 10:47

–Овој одмор ми беше испланиран претходно, потребен ми беше зошто јас сум како и сите граѓани.

Премиерот Заев откри со кого се релаксирал на одмор!

Премиерот Зоран Заев денеска се врати на своето работно место во Владата после неколкудневниот одмор, а денеска премиерот...

admin@magazin / 15 мај, 2019 16:12

Севкупните когнитивни перформанси се зголемувале до моментот кога луѓето ќе направеле 25 работни часа, а од тој момент натаму резултатите на тестовите почнале да паѓаат поради стрес и замор.

Според истражувањата луѓето над 40 години треба да работат само 3 дена во неделата!

Истражување од 2016 година, објавено неодамна, открива дека од луѓето над 40 години може да се добијат најдобри резултати на...

admin@magazin / 23 март, 2019 14:00