Само-освестениот Бугарин во Охрид

Одбраната во случајот Пендиков планира да го викне Спасовски како сведок

Адвокатот на обвинетите за тепачката на Пендиков размислува да го повика екс министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски...

Калина Мартинска / 17 април, 2024 15:22

На денешното примопредавање на премиерската должност, на премиерот Зоран Заев му посакав успешен 4-годишен мандат на новата Влада, во којашто заедно ќе се заложиме да ги оствариме приоритетите за коишто ја добивме, рече Спасовски.

Спасовски му ја предаде функцијата на Заев!

Техничкиот премиер Оливер Спасовски денеска ја предаде премиерската должност на лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Тој посочи...

Катерина Крстиќ / 31 август, 2020 10:30

Доколку здравствената состојба е стабилизирана во државата, 22 дена по завршување на вонредната состојба, избори ќе има

СПАСОВСКИ: Избори ќе има 22 дена по завршување на вонредната состојба!

Во интервју за ТВ Клан, рече дека доколку се стабилизира здравствената состојба во државата, избори ќе има 22 дена по престанокот...

Катерина Крстиќ / 19 мај, 2020 9:30

На својот офивцијален Фејсбук профил, техничкиот премиер на државата Оливер Спасовски најави дека на почетокот на мај, би можел да се врати животот во нормала, односно по првомајските празници.

Спасовски: После први мај животот ќе се врати во нормала!

На својот офивцијален Фејсбук профил, техничкиот премиер на државата Оливер Спасовски најави дека на почетокот на мај, би...

Катерина Крстиќ / 20 април, 2020 18:04

Новиот технички премиер Оливер Спасовски во рок од 30 дена треба да достави нов анкетен лист до Државната комисија за спречување корупција.

КОЛКУ ТЕЖИ ОЛИВЕР СПАСОВСКИ: Каков имот пријавил новиот технички премиер!

Вчера Собранието со 101 глас ја избра преодната Влада, за нов технички премиер е ставен Оливер Спасовски. Техничката Влада...

Весна Петровска / 4 јануари, 2020 10:54

Новиот технички премиер кој ќе ја водиВладата 100 дена до изборите закажани за 12април рече дека во периодот што претстои ќе се фокусираат на организирање фер и демократски избори.

Спасовски: Владејачката СДСМ покажа како се одржуваат избори

Денеска во 16.30 часот во Собранието почна седницата за избор на техничка Влада а седницата ја отвори мандатарот Оливар Спасовски. Ова...

Катерина Крстиќ / 3 јануари, 2020 19:07

Како што објавија од министерството Актерката била дел од групата која шверцувала кокаин од Колубија во Шпанија. Главен организатор на целата акција бил нејзиниот сопруг Војислав Будисављевиќ.

НОВИ ДЕТАЛИ: Силвија Стојановска со своја картичка платила апартман во Шпанија и земала 10.000 евра од непознато лице

Денеска Министерството за внатрешни работи објави детали и видео за големата акција на шверц на 700 килограми кокаин каде...

Катерина Крстиќ / 24 декември, 2019 16:21

Техничката влада се формира на 100 дена пред изборите, а како можни кандидати се сегашните министри Оливер Спасовиски и Мила Царовска.

Оливер Спасовски технички премиер?

Откако Заев најави дека не постојат причини ниту потреба за одложување на предвремените парламентарни избори кои се закажани...

Весна Петровска / 19 декември, 2019 16:36