Оливер Спасовски во име на владата и Емил Димитриев во име на опозицијата го усогласиле законскиот текст, но Фросина Ременски е против!

Агенцијата за национална безбедност – Фросина Ременски контра Оливер Спасовски!

Собраниската комисија за безбедност денес делува како расштиман оркестар, затоа што владеачкото мнозинство има два концепти...

Данаил Михајловски / 20 мај, 2019 12:28

Министерот за внатрешни работи вели дека имаат превземено многу постапки во врска со бегството на Никола Груевски.

Спасовски: Груевски кога-тогаш ќе го вратиме назад во Македонија

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, во гостување во емисијата 24 анализа на Телевизија 24, изјави дека граѓаните...

Катерина Крстиќ / 23 март, 2019 11:45

Убиството на Мартин Јанушев се случи во ноември 2017-та година

Спасовски се правда за убиството на Мартин Јанушев

Министерот Спасовски нагласи дека за време на мандатот на Гордана Јанкуловска како министер за внатрешни се случило бруталното...

Данаил Михајловски / 11 март, 2019 13:52

Денеска пред пратениците на дневен ред е интерпелацијата за работата на министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски

Погинаа 15 млади луѓе, секој ден убиства, му ги тепаат полицајките, а тој сеуште Министер?

Денеска пред пратениците на дневен ред е интерпелацијата за работата на министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски....

Македонка Димкин / 10:29

Пендаровски ја почна кампањата со југо-популизам, како скромен човек со едно обично Југо и “Тетекс“ одело

Пендаровски треба да одговори каква кола вози, а странските служби нека ги пријави во МВР

Изјавата на претседателскиот кандидат Стево Пендаровски дека 24/7 бил следен од странски тајни служби блиски на опозицијата,...

Данаил Михајловски / 7 март, 2019 22:13

Заев од своја страна кажал дека дел од структурите на СДСМ сепак размислуваат за предвремени избори, а како таква ја посочил Шеќеринска и нејзините блиски сопартијци

Заев и Оливер Спасовски одлучиле да нема предвремени избори!

Пред да замине на скијање на Алпите, Заев имал подолга средба со министерот Оливер Спасовски и со генералниот секретар на...

Данаил Михајловски / 17 јануари, 2019 1:33