Во моментов тој е во стабилна состојба, додал директорот на болницата, најавувајќи повеќе информации во текот на денешниот ден.

Позната здравствената состојба на Боки 13 по операцијата!

Вчеравечер во доцните часови во медиумите излезе вест дека осудениот Бојан Јовановски бил итно пренесен во болницата за...

Стојче Бушин / 9 септември, 2020 7:11

Тој посочува дека утрово со колеги од Неврохирургија извршиле успешна операција кај 29-годишна пациентка.

(ФОТО) Филипче успешно изврши операција на 29-годишна пациентка

Министерот за здравство Венко Филипче објави дека повторно се наоѓа во сала на операција. Тој посочува дека утрово со колеги...

Стојче Бушин / 9 август, 2020 13:52

Васил изрази сочувство до семејството на трагичнозагинатата Емилија Динева, со чии органи денеска беа спасени три животи.

Синот на Иван кој денеска доби срце: Фамилијата на Емилија да знае – нејзиното срце уште чука!

Васил  Огненовски, синот на Иван Огненовски е човекот кој го доби срцето на Емилија Динева, и на кој воедно му бее направена...

Катерина Крстиќ / 23 мај, 2020 23:23

Експлантацијата е во тек. Им држиме среќа на сите, напиша премалку на Фејсбук статус министерот за Здравство Венко Филипче.

ТИМОТ ПОДГОТВЕН- ВИ ЧУВАМЕ СРЕЌА ДОКТОРИ: Започна првата трансплантација на срце во Македонија!

Во моментов започнува првата трансплантација на срце во Република Македонија. Тимот од кардиохирурзи под водство на Сашко...

Перо Милчин / 22 мај, 2020 23:39

Се спремаат тимовите и доколку дозволи клиничката состојба во текот на вечерта ќе се изврши најпрво експлантација на срцето од донорот, а потоа и трансплатација.

Во моментов се прави подготовка за прва трансплатација на срце во нашата земја!

Во моментов се прави подготовка за правење на првата трансплатација на срце во нашата земја. Имаме, за жал, почината пациентка...

Стојче Бушин / 20:18

Откако главниот лекар ја напуштил болницата, се појавиле компликации и пациентот починал.

СКАНДАЛ ВО АВСТРИЈА: Хирург заминал за време на операцијата- пациентот починал!

Еден пациент починал на универзитетската клиника Кеплер во Линц поради непрофесионално однесување на главниот лекар, кој...

Рејхан Бајрами / 10 мај, 2020 19:45

Во официјалните документи кои ги објави Курир од болницата Аџибаден Систина е потврдено дека на 27.01 2020 Чавков има закажано операција. 

Не му дозволиле да оди на операција- Чавков пет дена штрајкува со глад

Веќе петти ден Митко Чавков, поранешниот директор на Бирото за јавна безбедност(БЈБ) штрајкува со глад во штипскиот затвор,...

Катерина Крстиќ / 31 јануари, 2020 10:33

Како што дознава Аслат ТВ, пред неколку недели врз Катица Јанева се спровела хируршка интервенција во една од болниците во Македонија во која ѝ било поставен прстен за намалување на желудникот за да почне процедура за слабеење.

По Боки 13 и Кочишки – и Катица Јанева го смалува желудникот – трендот на друштвото мора да се следи

Специјалното јавно обвнителство денеска ја информираше јавноста дека нивната шефица од 16. јули е на боледување. Таа на 15...

Весна Петровска / 18 јули, 2019 16:26