Лидерот на опозициската Демократска партија, Љуљзим Баша, ги повика граѓаните да ја соборат владата заради уривање на зградата на Народниот театар.

ХАОС ВО АЛБАНИЈА: Масовен протест на улиците, уапсени 30 лица меѓу нив и сопругата на претседателот на Албанија (ВИДЕО)

Албанската полиција се судри во Тирана со приврзаниците на опозицијата кои протестираа против уривањето на Народниот театар. Утрово,...

Рејхан Бајрами / 17 мај, 2020 16:45

За своите законски проекти Заев треба да се бори жестоко, но со силата на аргументите, а не со уцени.

ГЕРОСКИ: Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Мицковски нема да подлегне пред уцените на Заев

Обидот да се одложи изборот на техничката влада и да се отстапи од договорот на политичките лидери на 12 април 2020 година да...

Сара Фемина / 26 декември, 2019 21:06

“Планот за живот беше сериозен план кој го насочивме во изборна програма и токму таа програма е дел од програмата на владата и многу проекти се реализирани во роковите и пред роковите.

СПАСОВСКИ: Има нешто што е труло во системот на правосудството!

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски во емисијата „Само интервју“ на Канал 5, рече дека изборите врз основа...

Сара Фемина / 8 ноември, 2019 20:58

Брзото менување на изборните правила, без политички консензус, на кој толку многу инсистираа кога беа во опозиција, може да биде само во полза на Заев.

КАРАКАМИШЕВА СО ЖЕЛБИ ЗА ИЗБОРИТЕ: Колку поголем хаос на изборите толку подобро за ЗАЕВ!

Премиерот на Република Македонија Зоран Заев вчера изјави дека предлогот за една изборна единица ќе се донесе со консензус.  Премиерот...

Сара Фемина / 14:56

– На Еди Рама и неговите гангстери на власт, на оние што ја изградија првата нарко држава во Европа им ја треснаа вратата пред лице. Зошто на Еди Рама?

БЕРИША: На Еди Рама и неговите гангстери на власт, на тие што ја изградија првата наркодржава во Европа им ја треснаа вратата пред лице

Поранешниот албански претседател, Сали Бериша најави дека „опозицијата ќе се крене посилно отколку пред изборите“. Тој...

Сара Фемина / 23 октомври, 2019 22:52

Героски за божемната борба против криминалот

Героски: Преку божемна “борба против криминалот” власта ја дисквалификува опозицијата пред избори !

Во Македонија не постојат две или повеќе мафии, туку постои една единствена мафија, која владее со државата. Народот е разединет...

Узунов Бобан / 23 септември, 2019 8:38

Опозицијата да предлага државен јавен обвинител !

(видео) Пратеничката Ременски: Опозицијата да предлага државен јавен обвинител !

  Ветувањата од предизборната кампања на СДСМ веќе не важат. Во кампањата СДСМ ветуваше дека доколку дојдат на власт предлогот...

Узунов Бобан / 16 септември, 2019 14:13

Во изминативе скоро 22 месеци, како сум градоначалник на Скопје, се трудам, скоро секогаш, во градските активности да не мешам политика.

ШИЛЕГОВ ДО ОПОЗИЦИЈАТА: Колку кошта едно копито од спомениците во Скопје?

Противпожарната бригада е наградена со највисокото градско признание: 13 Нормвриска награда. Затоа, немојте прес конференции...

Рејхан Бајрами / 8 септември, 2019 17:23