„Во последните десет години научивме дека Европа не е во Брисел“, вели унгарската новинска агенција МТИ.

Орбан одржа лекција на уморната “Бриселска елита”: Некогаш мислевме дека Европа е наша иднина(видео)

Премиерот на Унгарија, Виктор Орбан, во изјава пред нацијата рече дека Будимпешта не мора да ја сака „уморената бриселска...

Перо Милчин / 17 февруари, 2020 7:23

Словенија, Хрватска и Унгарија беа земјите кои имаа кандидати за позицијата комесар за проширување

Унгарецот што одби екстрадиција на Груевски ќе биде ЕУ комесар за проширување

Професорот Ласло Трошањи, од Унгарија, е предложен за нов комесар за проширување и соседска политика на ЕУ, соопшти денеска...

Данаил Михајловски / 10 септември, 2019 15:03

Партијата на Орбан однесе убедлива победа во Унгарија на европските избори

Орбан: Унгарците ми се подраги од мигрантите !

Виктор Орбан, првиот човек на Унгарија, влезе во сериозна кавга со Европската Унија поради депортацијата на 10.000 мигранти...

Узунов Бобан / 27 мај, 2019 9:35

Во Унгарија се уште е тема азилот на Груевски

Хан е целосно неуспешен, азилот на Груевски е правно не политичко прашање

Унгарската Влада преку министерот за надворешни работи одбива секаков вид на одговорност за давањето на политички азил...

Узунов Бобан / 18 јануари, 2019 12:48