„Работите тргнаа од мртва точка, не само за Пазарен инспекторат туку и за другите инспекторати каде се потребни инспектори.

Пауновски: Владата вети дека ќе добиеме барем уште 20 инспектори

Директорот на Државниот пазарен инспекторат, Стојко Пауновски денеска изјави дека догодина бројот на нови пазарни инспектори...

Рејхан Бајрами / 28 октомври, 2020 18:03

На денот земаат учество владите на државите и невладините организации што се занимаваат со здравствена проблематика (особено јавното здравје), приредувајќи настани и активности, јавните гласила.

СВЕТСКИ ДЕН НА ЗДРАВЈЕТО 7. АПРИЛ: Здравствените проблеми со кои се соочува светот!

Светски ден на здравјето е ден посветен на подигање на свеста за здравјето на луѓето ширум светот кој се одбележува на 7 април...

Рејхан Бајрами / 7 април, 2020 11:03

Повеќе од еден и четвртина век Гоце Делчев е инспирација, мотивација и водилка на милиони Македонци од различни генерации во земјата и дијаспората, од неговото време па до денес.

ГРУЕВСКИ: Гоце Делчев е инспирација, мотивација и водилка на милиони Македонци од различни генерации

По повод 148 години од раѓањето на револуционерот Гоце Делчев преку фејсбук статус се огласи и поранешниот премиер на Република...

Мирко Бачиќ / 4 февруари, 2020 19:32

Досега од смртоносниот коронавирус во Кина умреле 361 луѓе, а повеќе од 17 000 се заразени од вирусот што избувна во Вухан.

ХИТ НА СЕДНИЦАТА НА СЗО: Се закашла, па порача пред сите – НЕ ГРИЖЕТЕ СЕ, НЕ Е КОРОНА ВИСРУС (видео)

Шефот на Светската здравствена организација (СЗО), Тедрос Аданом Гебрејсус, денеска на седницата започна да кашла, потоа...

Перо Милчин / 3 февруари, 2020 21:27

"Македонија е многу важна држава за Република Турција и за турскиот народ" рече портпаролот Ибрахим Калин.

Турција со голема поддршка за членството на Македонија во ЕУ и Нато

Делгацијата во чиј состав се портпаролот на претседателот на Република Турција, Реџеп Таип Ердоган, Ибрахим Калин, советникот...

Сара Фемина / 21 декември, 2018 21:40