САД се земја со најголем број оружја по глава на жител во светот, 40 проценти од Американците велат дека поседуваат пиштол или живеат во домаќинство со оружје.

Корона продава оружје со неверојатна брзина: Американците купуваат како полудени!

Сопствениците на продавници никогаш не виделе такво зголемување на продажбата на оружје во Америка. Според продавачите,...

Рејхан Бајрами / 25 март, 2020 20:43

Според каналот, приходите од една од најголемите американски продавници за оружје, ammo.com, се зголемиле за 309 отсто во февруари, и со порачки преку интернет зголемени за 222 отсто.

СИТЕ КУПУВААТ ЛЕБ АМЕРИКА ОРУЖЈЕ: Продажбата на оружје во САД зголемена за 300 отсто

Продажбата на огнено оружје во САД рапидно расте во момент на ширење на инфекцијата со новиот коронавирус, јави американскиот...

Рејхан Бајрами / 22 март, 2020 13:15

Ибупрофен е еден од најчестите лекови против болки и трески.

КОРОНА Е БИОЛОШКО ОРУЖЈЕ ПРОТИВ АМЕРИКА: 5 теории за ВИРУСОТ КОРОНА!

Колку и да се шири глобалната пандемија на корона вирусот, теориите на заговор се шират и за да „објаснат“ од каде потекнува...

Сара Фемина / 17 март, 2020 12:08

Дел од системот е испорачан со авион Ан-124 Руслан, регистарски број РА-82038.

ТРЕТИОТ РУСКИ АВИОН ЛЕТА КОН СРБИЈА: Пристигнува новиот “ПАНЦИР”

Авиони „Ан-124 Руслан“ тргнаа утрово од московскиот аеродром Внуково, а изворите велат дека авионите го содржат третиот дел...

Рејхан Бајрами / 29 февруари, 2020 13:56

Генерал Хоџс, поранешен генерален командант на копнените сили на САД во Европа, рече дека државите имаат право да изберат снабдувачи на воена опрема и оружје.

Американскиот генерал за српскиот ПАНЦИР: Се прашувам од кого Србија треба да се брани?

ВАШИНГТОН, Наместо да купува скапи системи за оружје против непостоечки закани во воздухот, верувам дека Србија би можела...

Мирко Бачиќ / 23 февруари, 2020 19:32

- Од ланскиот саем, Застава извезе над Америка над 25 тони спортско оружје и делови.

Американците полудеа за српското оружје: Најмногу се бараат нашите пушки, снајпери и полу-автоматски пушки

Оружјето од српската фабрика Застава е хит на годинешното шоу, најголемото светско шоу за оружје во Лас Вегас! После враќањето...

Перо Милчин / 22 февруари, 2020 15:24

Вчера, Атлантскиот совет на Бугарија се запраша дали бугарските министерства дале дозвола за истекување руски авион низ Бугарија.

Еден од најмоќниот PVO систем пристигнува во Србија: Руски авион ќе го донесе ПАНЦИР-S1(ВИДЕО)

Бугарија му одобри на рускиот авион што ќе го испорача Панцир-С1 на Србија за лет над нејзиниот воздушен простор, објави бугарското...

Рејхан Бајрами / 21 февруари, 2020 14:28

Три од нив се изградени и веќе се дел од руската флота - „Јури Долгоруки“, „Александар Невски“ и „Владимир Мономах“. Четвртата подморница „Принц Владимир“ моментно е во фаза на тестирање.

Ова е најсмртноносно оружје во светот: За пола час може 280 градови да ги претвори во пепел(видео)

Атомските подморници вооружени со моќни нуклеарни ракети се најсмртоносно оружје што човекот досега го смислил. На списокот...

Рејхан Бајрами / 14:04