Изненадување. Директно од изворот. Атиџе ми остави тегла. Ветив „Половина за мене, половина за нив“. Во случајот кои се тие „нив“? Најслаткиот подарок и најчистата приказна.

Холивудската ѕвезда од Атиџе доби МЕД: Атиџе ми остави тегла. Ветив „Половина за мене, половина за нив“

Легендарната холивудската актерка Џејми Ли Кертис на својот Инстаграм се пофали дека добила подарок од Атиџе. Изненадување....

Стојче Бушин / 14 февруари, 2020 7:36

Сакам малку да ме остават на раат од интервјуа. Со пчелите си имам работа, порача Атиџе.

Атиџе: Сакам малку да ме остават на раат, да си работам со пчелите

Денеска главната протагонистка на Медена Земја, Атиџе Муратова на денешната прес-конференција преку видео врска од Холивуд...

Катерина Крстиќ / 11 февруари, 2020 15:19

За поставување на црвениот тепих, долг повеќе од 1.500 метри квадратни, биле потребни 900 часа работа и тим од 18 лица. Дел од тепихот ќе биде рециклиран, а дел ќе биде дониран во хуманитарна организација.

ЦЕЛО БОГАТСТВО: Само црвениот килим чинел колку една гарсоњера- Еве колку чинеше доделувањето на Оскарите!

Заврши и 92-рото доделување на Оскарите, но се уште се собираат импресиите од филмската ноќ. Имавме можност да видиме многу...

Катерина Крстиќ / 10 февруари, 2020 19:08

Инаку филмот е биографска драма во режија на Руперт Голд посветена на последните месеци од животот на холивудската икона Џуди Гарланд.

Ти си хероина и ова е за тебе!- Рене Зелвегер ја посвети наградата на актерката која никогаш не добила Оскар

Познатата холивудска актерка Рене Зелвегер која на вчерашното 92-ро издание на Оскари доби Оскар за улогата на Џуди Гарланд...

Катерина Крстиќ / 18:41

Она што секако ја привлече јавноста е моментот кога беше прогласен документарниот филм „Американска фабрика“ за најдобар документарен филм. Имено продуцентака Џулија Рајхарт која одржа краток говор по земањето на наградата, проговори и за Медена Земја, и рече дека тоа е филм кој ја опишува Македонија.

Моментот кога „Северна“ не беше спомената на „Оскарите“

Цела Македонија вчера беше во неизвесност и очекуваше нашите претставници на престижните Оскари, и филмот Медена Земја да...

Катерина Крстиќ / 10:18

„Паразит“ го победи македонскиот документарен филм „Медена земја“ на режисерите Тамара Котевска и Љубо Стефанов во категоријата за најдобар странски филм.

ОСКАРОВСКО ЛУДИЛО ВО ЛОС АНЏЕЛЕС: Погледнете кој беа добитници на Оскарите

Оскарот за најдобра режија на 92. доделување на наградите на Американската академија за филмска уметност и наука во Лос Анџелес...

Стојче Бушин / 7:07

Документарецот „Медена земја“ е номиниран во категориите најдобар документарец и најдобар интернационален филм.

ЦЕЛА МАКЕДОНИЈА СО ПОДДРШКА ЗА “МЕДЕНА ЗЕМЈА”: Филмот кој денеска е во трка за два Оскари

Денеска е 92-тоиздание на престижните Оскари, денот кога цела Македонија сплотено ќе ги стиска палците и ќе биде во неизвесност...

Катерина Крстиќ / 9 февруари, 2020 9:54

Градоначалникот на општина Лозово, Ацо Велковски вчера донесе одлука да и помогне на Атиџе Муратова, жената која успеа да дојде до Оскари со својата скромност и макотрпна работа.

И “Медена Земја” ја исполитизираа- чесната и чиста душа на Атиџе ја користат за своја промоција?

Градоначалникот на општина Лозово, Ацо Велковски вчера донесе одлука да и помогне на Атиџе Муратова, жената која успеа да...

Катерина Крстиќ / 21 јануари, 2020 12:31