Министерот Филипче, заедно со неговиот заменик, Илир Мета како и двајцата директори на тетовската болница поднесоа оставки.

Заев денеска ќе ја соопшти својата одлука за оставката на Филипче

Премиерот Зоран Заев денеска ќе ја соопшти својата одлука за вчерашната оставка на министерот за здравство, Венко Филипче...

Рејхан Бајрами / 11 септември, 2021 13:19