Како што јави грчката агенција АНА, засега нема детални информации за материјална штета или жртви.

ПАНИКА ВО ГРЦИЈА: Земјотрес со јачина од 5,3 степени во близина на Крит

Јак земјотрес со јачина од 5,3 степени според Рихтеровата скала е регистриран во морето во близина на островите Крит и Касос. Како...

Рејхан Бајрами / 11 декември, 2019 9:58

Извори цитирани во други медиуми различно тврдат дека американскиот претседател се шегувал или сериозно се надевал да ја прошири територијата на САД.

ГРЕНЛАНД МУ ОДГОВОРИ НА ТРАМП: “Не сме на продажба”

Владата на Гренланд соопшти дека нејзината територија не е на продажба, по извештаите дека претседателот на САД Доналд Трамп...

Рејхан Бајрами / 17 август, 2019 11:47

ЕМСЦ соопшти дека, според проценките, на подрачјето на кое е регистриран земјотресот, живеат околу 30 милиони лица.

СЕ ТРЕСЕ ЈАПОНИЈА: Силен земјотрес во близина на островот Хоншу!

Како што соопшти Европскиот центар за следење на земјотреси (ЕМСЦ), вчера силен земјотрес со јачина од 6,3 степени според Рихтеровата...

Рејхан Бајрами / 28 јули, 2019 10:08