Обвинителката Фатиме Фетаи веднаш по завршување на рочиштето ја напушти судницата, без да ислуша што сакаше да каже Азири.

Сите осудени за „Монструм“, веднаш ќе се носат во затвор

На сите осудени во случајот „Монструм“, Кривичниот суд им одреди притвор и тие веднаш ќе бидат спроведени во затвор. Судиите...

Владо Марин / 23 февруари, 2021 15:14

Моите мисли се со семејствата и пријателите на жртвите, луѓето во Виена и мојот пријател Себастија Курц, напиша Заев на својата официјална страница на Твитер!

Зaев го осуди терористичкиот напад во Виена

– Премиерот Зоран Заев го осуди терористичкиот напад во Виена и изрази сочувство до австрискиот канцелар Себастијан Курц...

Перо Милчин / 3 ноември, 2020 9:28

Сите видови на притисоци и закани кон новинарите и медиумските работници негативно се одразуваат на слободата на изразување и креираат ефект на самоцензура!

ЗНМ: Итно да се истражи нападот врз новинарот Љупчо Златев

Здружението на новинарите на Македонија остро го осудува нападот кој се случил вчеравечер во еден скопски локал врз новинарот...

Владо Марин / 24 јули, 2020 15:25

Вмровките Ласовска и Рангелова со осуда на сексистичката изјава

Вмровките Ласовска и Рангелова со осуда на сексистичката изјава на партискиот потпарол Стоилковски

Пратеничките од ВМРО-ДПМНЕ Благица Ласовска и Даниела Рангелова ги осудија квалификациите со сексизам од партискиот портпарол...

Узунов Бобан / 4 септември, 2019 16:51

49-годишниот С.Р заработи притвор од триесет дена од тетовското село Јанчиште, осмничен за убиството на холанѓанскиот државјанин 59-годишниот Јос. М кој бил сопственик на расадникот „Еуроплантс“ во тетовското село Прељубиште информираат од Секторот за Внатрешни работи Тетово. 

Земал камен и го убил сопственикот на „Еуроплантс“ – убиецот доби 30 дена притвор

Полицијата го разрешува  убиството кое се случи вчера во тетовското село Прељубиште.   49-годишниот С.Р заработи притвор...

Весна Петровска / 11 мај, 2019 18:43

Во најголемиот судски процес пресуда за терористичко загрозување на уставниот поредок на државата од 211 години затвор

Правните небулози на казната затвор од 211 години ?

„Парламентот е место каде се води дискусија и со текот на времето ја добива функцијата на претставничко тело на граѓаните....

Узунов Бобан / 15 март, 2019 14:14

Заврши и вториот, тензичен ден од посетата на претседателот на Србија на Косово, кој кратко порача, ако се нападнат Србите на Косово, нема да се двоуми да ги заштити по секоја цена

Вучиќ праша дали Косово сака агонија, Тачи со осуда за инцидентот

Српскиот претседател Александар Вучиќ во својот говор во Косовска Митровица пред косовските Срби изјави дека Србија нема...

Мирко Бачиќ / 9 септември, 2018 13:59

Радикалните обвинувања на властите во Анкара, го предизвикаа новинарот Јуџел, да бара 500.000 долари оштета од државата за една година затвор

Новинар обвинет за тероризам бара отштета од Турција

Дениз Јуџел, германско турски државјанин и дописник за германскиот весник „Ди Велт“ кој помина една година во турски затвор...

Мирко Бачиќ / 31 август, 2018 7:07