Во предметот обвиниети се поранешниот спикер Трајко Вељаноски, поранешните министри за транспорт и врски и за труд и социјална политика Миле Јанакиески и Спиро Ристовски, како и поранешниот директор на УБК Владимир Атанасовски.

Според обвинението, тие се осомничени за кривично дело терористичко загрозување на уставниот поредок и безбедноста.

На 1 јули завршни зборови за настаните од 27 април

Од Основниот кривичен суд Скопје соопштија дека завршните зборови за за предметот поврзан со настаните од 27 април ќе се одржат...

Владо Марин / 25 јуни, 2021 12:47

„Знаете што е фер? Да ги ослободите оние кои скапуваат во затвор како тој Југ, Јане Ченто и компанија. Оти ова е смешно вашево. Нема робија за Грујо, Сашо, Орце, Гоца Мвродпмне.

ТАСЕВСКИ БЕЗ ВЛАКНА НА ЈАЗИК: „Веднаш да ги ослободите Ченто, Игор Југ и компанија, затвор за Грујо и Мијалков„

Актерот Сашо Тасевски напиша на социјалните мрежи и повика до надлежните органи веднаш да ги ослободат од затвор Игор Југ,...

Перо Милчин / 26 јуни, 2019 13:41

Мирослав Мишковиќ сопственикот на Делта Холдинг денеска е осуден на 2,5 години затвор поради поттикнување даночно затајување, а ќе мора да плати и казна од дури осум милиони динари.

Двајца тајкуни добија затворски казни во исти ден, Мишковиќ во Србија, Мијалков во Македонија

Специјалниот суд во Белград денеска го прогласи за виновен претседателот на компанијата „Делта Холдинг“ Мирослав Мишковиќ...

Рејхан Бајрами / 8 март, 2019 18:03

Врховниот суд лани ги укина пресудите и ги ослободи од притвор осудените Агим Исмаиловиќ - Хаќи Азири - Сами Љута и Фејзи Азири по што им определи мерки на претпазливост

Продолжува судењето за случајот “Монструм” каде СЈО ги спасува обвинетите

Во кривичниот суд во Скопје денеска продолжува и судењето за предметот “Монструм” на Специјалното јавно обвинителство...

Мирко Бачиќ / 22 август, 2018 11:14