Во добро расположение, публиката со маски и растојание од еден метар, ужуваше во безвременските хитови во изведба на Дарио, Џокси, Џафер, Лидија Кочовска, Трајче Манев, Ристо Самарџиев, Олгица Христовска.

Публиката со маски и дистанца го славеше 35-от роденден на „Макфест“

Вчеравечер се одржа 35-тото издание на фестивалот Макфест во Штип, а за прв пат на отворено на Градскиот плоштад “Слобода”. Во...

Катерина Крстиќ / 19 септември, 2020 9:23

Дескоска изјави дека е добро што ЕУ нотира дека има волја, спремен е закон, но се уште не е донесен и оти сме на вистинскиот пат кон решавањето на прашањето за СЈО.

ДЕСКОСКА: „Не ни беше лесно кога го сменивме Законот за судови„

Министерката за правда Рената Дескоска во емисијата „Отворено“ на Телевизија 24, рече дека им било лесно кога го смениле...

Рејхан Бајрами / 11 јуни, 2019 22:03

Премиерот верува дека ЕУ ќе го испорача датумот за преговори. За германската канцеларка Ангела Меркел вели дека таа е пријател на Македонија и на нашиот народ.

ЗАЕВ: „Блескав е извештајот на Македонија, 28 земји членки се позитивни за нашиот наредок„

Премиерот Зоран Заев во емисијата „Отворено” на телевизија 24, рече дека очекува моќта на привлекување на ЕУ на земјите кандидатки...

Перо Милчин / 21:44