Според коментарите на социјалните мрежи ова е најсилното невреме во Дубаи во последните 10 години.

НЕВИДЕНО НЕВРЕМЕ ВО ДУБАИ: Откажани летови, хаос на улиците поради силни дождови

Големо невреме со силни дождови и поплави го зафати Дубаи, а поплавени се пистите како и делови од терминалите во аеродромот. Невремето...

Сара Фемина / 11 јануари, 2020 17:52

Како што соопштија каталонските власти во протестите се уапсени три лица.

Хаос во Барселона откажани 45 летови: Се судрија полицијата и демонстрантите, повредени 170 лица!

Стотина патници денеска се задржани на аеродромот Ел Прат во Барселона, откако се откажаа 45 летови поради протестите на каталонските...

Сара Фемина / 15 октомври, 2019 21:18

Компанијата соопшти дека „системскиот проблем“ предизвикал одложување и откажување на летовите од аеродромите Хитроу, Гетвик и Лондон, пренесува АП.

ХАОС НА АЕРОДРОМИТЕ ВО ЛОНДОН: ОТКАЖАНИ НАД 100 ЛЕТОВИ!

Британската авиокомпанија „Бритиш ервејз“ денес откажа стотина летови од лондонските аеродроми поради проблеми со компјутерите...

Перо Милчин / 7 август, 2019 15:42

Агенцијата „Ројтерс“ известува дека авионите кои треба да слетаат се пренасочуваат кон другите аеродроми во Лондон.

ОТКАЖАНИ СИТЕ ЛЕТОВИ- стотици патници заглавени на Лондонскиот аеродром!

Вечерва лондонскиот аеродром Гетвик, ги откажа сите летови поради проблеми со контролата на летање во контролната кула....

Сара Фемина / 10 јули, 2019 23:44

ТАВ патниците ги информирал дека авионот кој лета за Берлин има технички проблем , па патниците кои чекале да влезат во леталото биле повторно вратени во чекалните на аеродромот.

Откажуваат ли авиноите на Виз Ер? – стотина патници извисени на скопскиот аеродром

Нискобуџетната компанија Визаер годишно пренесува илјадници патници низ европските дестинации, освен постојаните доцнења...

Весна Петровска / 9 мај, 2019 16:34

Најголемиот европски нискобуџетен авио превозник "Рајанер" е погоден со штрајкови од епски размери

Хаос на аеродромите низ Европа историски штрајк на “Рајанер”

Денеска се откажани дури 400 летови додека пилотите и членовите на екипажот се борат за повисоки плати сигурна пензија па...

Мирко Бачиќ / 10 август, 2018 12:57