Во соопштението ги наведуваат утрешните летови кои требаше да се реализираат од Охридскиот аеродром и времиња на пристигнување, за кои апелираат граѓаните да ги контактираат авиокомпаниите.

КОРОНА ВИРУСОТ ГО ЗАТВОРИ АЕРОДРОМОТ ВО ОХРИД: 26 летови откажани- контактирајте ги компаниите

Од ТАВ ја информираат јавноста дека согласно новите владини препораки против коронавирусот, се затвора аеродромот во Охрид,...

Перо Милчин / 15 март, 2020 10:47

Откажани се летовите за Берлин, Истанбул, Ријад, Белград, Загреб, Виена и Минхен.

САРАЕВО ЗАФАТЕНО ОД ГУСТА МАГЛА: Откажани сите летови на меѓународниот аеродром!

Сите летови до и од меѓународниот аеродром во Сараево се откажани, поради густата маглата што го зафати градот. Авионите...

Рејхан Бајрами / 8 декември, 2019 21:25

Синдикатот ги заштитува интересите на речиси 21 илјада вработени во „Луфтханза“.

ПАТНИЦИТЕ ИЗВИСЕНИ: Луфтханза бара излез од штрајкот, денеска се откажаа 600 лета!

Поради штрајкот кој почна вчера германската авиокомпанија „Луфтханза“, денеска откажа околу 600 лета. Како што соопштуваат...

Сара Фемина / 8 ноември, 2019 21:26

Неколку од авионите што требаше да слетаат на скопскиот аеродром, се пренасочени на друго место. Дел од летовите се откажани, поради густата магла.

Вечерва поради магла, откажани летови на скопскиот аеродром

Поради магла и намалена видливост откажани се или пренасочени дел од летовите до и од Скопје, потврдија од М-НАВ за МИА. Денеска...

Сара Фемина / 22 декември, 2018 22:13