Натпреварите во Лигата на шампионите и Лигата на Европа се одложени до понатамошно известување.

ОФИЦИЈАЛНО: УЕФА ги одложи сите натпревари поради КОРОНА ВИРУСОТ!

УЕФА ги одложи сите клупски натпреварувања поради пандемијата на коронавирус. Натпреварите во Лигата на шампионите и Лигата...

Рејхан Бајрами / 13 март, 2020 12:00

Уште во август 2018, неделникот „Фокус“ на насловната страница објави информација дека доколку пратеници на ВМРО-ДПМНЕ го поддржат договорот за името, можно е Груевски да избега во Унгарија.

Груевски заработи доволно пари од книгата па се ОТКАЖА ОД ПРАТЕНИЧКАТА ПЛАТА!

Поранешниот премиер на Република Македонија и почесен претседател  на ВМРО ДПМНЕ, кој е во азил во Будимпешта, Никола Груевски,...

Рејхан Бајрами / 1 јуни, 2019 10:31

Заев не го демантира Никос Коѕијас ниту пак Алексис Ципрас во изјавите дека не постои македонска нација

Заев се откажал од македонското малцинство насекаде во светот“

Министерот за надворешни работи на соседна Грција, Никос Коѕијас, вчера на јавен сервис во Грција потврди дека со договорот...

admin@magazin / 23 јуни, 2018 23:10