Јас не сум јавна личност и не сакам повеќе моето име да се провлекува во јавноста

Синот на Мира „дизел“ најави отказ од ЕЛЕМ

Синот на пратеничката Мира Стојчевска, Виктор Стојчевски,  на својот профил на Фејсбук објави дека од вторник ќе поднесе...

admin@magazin / 26 април, 2019 18:15

Миленко Главиниќ еден од најстарите работници во фабриката рече за агенцијата РИНА, дека е во Шпик работел повеќе од 40 години, а пред вработувањето тука бил како ученик.

Отказот од фабриката 44 работници го прославиле славејќи со музика и ТРУБАЧИ !

Денеска во фабриката „Шпик– Иверица од Ивањица, 44 работници со решенијата и работната книшка во раце, испратени со музика...

Сара Фемина / 8 април, 2019 17:30

Претседателката на дисциплинската комисија Чаушевска добила инструкции неподобните дипомати да добијат отказ!

МНР и партиските одмазди: Никола Димитров им даде политички отказ, судот му ги врати тројцата дипломати

27ми Април од Министерството за надворешни бил искористен како изговор за политички реваншизам. Министерот Димитров, заради...

Данаил Михајловски / 31 март, 2019 22:46

Поранешниот т.н. прв соросовец, режисерот Владимир Милчин, со остри критики дека отказот на претседателката на УО на Филхармонија не смее да остане така лесно премолчен

Министрите треба да го бранат јавниот интерес, а не партискиот. Тоа важи и за културата.

По инстант отказот од претседател на управниот одбор од Македонската Филхармонија, на социјалните мрежи се огласи и режисерот...

Мирко Бачиќ / 25 ноември, 2018 13:04

Таа добила отказ поради објавена фотографија на Инстаграм

ФОТО: Наставничка се сликала во бикини, па добила отказ

Руска наставничка добила отказ поради објавена фотографија на Инстаграм на која позира во бикини костим за плус-сајз девојки. Викторија...

admin@magazin / 18 јуни, 2018 18:29