Преку едно седиште треба да има патници и да се проветрува, а не под клима и полн автобус.

Полн автобус од Охрид за Скопје: Сите патници се вознемирени и сакаме да се преземат мерки!

Охрид – Скопје со Македонија Сообраќај. Ништо не е по протокол, ни по закон, пишува граѓанин кој утрово се враќал во главниот...

Катерина Крстиќ / 3 август, 2020 19:32

Претходно Никола од езерските води во центарот на Охрид извади и фрижидер, када, бојлер, машина за перење, правосмукалка

(Видео) Дедо Мраз го чистеше Охридското езеро од автомобилски гуми, лименки и пластични шишиња

Нуркачите од нуркачкиот клуб „Акватек“, пред два дена спроведоа подводна еко-акција во Охридското езеро. Членовите на нуркачкиот...

Сара Фемина / 1 јануари, 2020 19:40

Секако ваквото видео предизвика многу негативни реакции и коментари од револтирани корисници.

СРАМОТА: Камион истура градежен шут во Охридското езеро

На социјалните мрежи  осамна видео на кое може да се види дека на стариот пат Охрид-Струга, камион истура земја или шут...

Катерина Крстиќ / 3 октомври, 2019 21:00

Порибувањето беше извршено со подмладок на јагула од типот Европска јагула.

ФАНТАСТИЧНО: Во Охридското Езеро се пуштија 29.000 млади јагули!

АД ЕСМ (Eлектрани на “Северна” Македонија) изврши акција на порибување на Охридското Езеро со јагули. Во Охридското...

Перо Милчин / 29 септември, 2019 11:53

Трагедијата се случила кај местото Лагадин. Мажот починал после скок во Охридското езеро  и удар во камен. Повредениот бил итно пренесен во болница, каде им подлегнал на повредите. Неуспешни биле обидите на лекарите да го спасат.

Познат идентитетот на момчето кое почина вчера во Охрид

Празникот Илинден заврши несреќно за 35 годишниот Д.Л. кој вчера при скок во водите на Охридското езеро починал на лице...

Катерина Крстиќ / 3 август, 2019 16:42

Почина млад маж после скок во Охридското езеро  и удар во камен. Повредениот бил итно пренесен во болница., каде им подлегнал на повредите. Неуспешни биле обидите на лекарите да го спасат, пишува Охриднет.мк.

Трагедија на Илинден: Маж почина при скок во Охридско езеро

Празникот Илинден заврши несреќно за еден маж кој при скок во водите на Охридското езеро починал на лице место. Трагедијата...

Катерина Крстиќ / 0:29

Градежниот шут бил извлечен изминатиов викенд од членот на нуркачкит центар „Акватек“, Никола Паскали. Вреќата со плочки која уште мината година минатата година беше лоцирана на дното од езерото.

СРАМОТА: По кадата пронајдена и вреќа со плочки на дното на Охридско езеро

Дека сами си го уништуваме културното наследство, и нашите скапоцености говори и оваа фотографија. Откако пред само неколку...

Катерина Крстиќ / 22 јули, 2019 16:35