Бучковски јасно става до знаење дека амнестијата ќе му стави крај на кариерата на Заев но дека само така можеле да се обезбедат 80 пратенички гласови за Преспанскиот договор

Законот за амнестија ќе му пресуди на Заев

Поранешниот пратеник, премиер и претседател на СДСМ, Владо Бучковски, откако си го вработи синот во МЕПСО, со оценки за лошото...

Мартин Попоски / 3 јануари, 2019 12:09

Ресорот на Дескоска со лошите оценки за работа од Европската Унија, најдобра причина официјална Будимпешта да одлучи за доделување политички азил на поранешниот премиер

Груевски со азил поради лошите оценки за судскиот систем во Македонија

Министерската за правда, Рената Дескоска, која заглави со 800 страното барање за естрадикција на Никола Груевски од држава...

Мартин Попоски / 21 ноември, 2018 6:39

Амбасадорот Баздникин изјави дека со фактот дека на референдум излегоа 36.9 отсто од гласачите со право на глас, а требаше да излезат 50 отсто плус еден гласач, тој е неважечки

(видео) Баздникин: Факт е дека референдумот во Македонија е неважечки

Сергеј Александрович Баздникин, амбасадор на Руската Федерација во Република Македонија, во интервју за “Спутник”...

Мирко Бачиќ / 2 октомври, 2018 11:51

ОБСЕ/ОДИХР со скоро идентинчни забелешки како и опозицијата за процесот на организирање на референдумот, бараат ДИК да се корегира во својата работа

ОБСЕ со еден куп забелешки за референдумот

Непрочистениот избирачки список, недоволно објаснување на содржината од Договорот со Грција, отсуство на кампања ПРОТИВ...

Мирко Бачиќ / 6:28

Власта во текот на денот се обиде да врши поткуп, уцени, закани, фотографирање на гласањето а се претставуваше и дека е ВМРО - ДПМНЕ, но референдумот доживеа фијаско

Нови три инциденти на фотографирање гласачи или гласачки ливчиња во Скопје

15 минути пред крајот на изборниот процес, расте нервозата кај власта по катастрофалните резултати на тековниот референдум. Од...

Мартин Попоски / 30 септември, 2018 18:48