ДУИ има многу добра положба за преговарање, се согласувам со ставот дека барањето за прв премиер Албанец, не беше ништо повеќе од преговарачки чин на Али Ахмети- рече Богоевски.

Богоевски: Заев може да собере 61 пратеник и без ДУИ!

Поранешниот пратеник од редовите на СДСМ, Павле Богоевски во вчерашното гостување во емисијата Само Вистина, на Канал5, говореше...

Катерина Крстиќ / 23 јули, 2020 11:03

Однесување на Европа е разочарувачко и под стандардите, смета поранешниот пратеник, Павле Богоевски.

Богоевски: Ако нема датум, Владата може да го изгуби мнозинството во Парламентот

Поранешниот пратеник Павле Богоевски во вчерашната дебата на ТВ24 коментирајќи ја последната изјава на на францускиот...

Катерина Крстиќ / 17 октомври, 2019 11:15

Ние протестиравме во поддршка за СЈО, но никогаш не протестиравме за Катица Јанева, вели Богоевски.

Богоевски: Случајот „Рекет“ е шанса луѓето кои биле функционери да одговараат за стореното кривично дело

Во изјава за Канал 5 телевизија, Павле Богоевски, поранешниот пратеник и некогашен првоборец на „Шарената револуција“ истакна...

Катерина Крстиќ / 23 август, 2019 22:46

Арсовски истакна дека истото треба да го сторат и останатите претставници на власта поради се што сторија изминативе две години.

Арсовски: Честитки за храбриот потег на Богоевски, истото треба да го сторат и другите од власта

Во денешното гостување во емисијата Топ Тема на Телма телевизија, портпаролот на опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ, Димче...

Катерина Крстиќ / 12 јуни, 2019 21:41

Костадин Костадинов Манулач повторно на високо морален начин ги објасни политичките процеси во Собранието, како и резултатите од тестот на Павле Богоевски!

Богоевски поднесе оставка лично, со крената глава и полн нос.., заради алергија на липа!

Најпознатиот борец против непотизмот и корупцијата во регионот, Костадин Костадинов Манулач, кој дури и својата мајка првин...

Мате Парлоф / 11 јуни, 2019 14:10

Од утре Груевски веќе не е пратеник, но неизвесно е дали Павле Богоевски ќе остане пратеник или сепак ќе се повлече од Собранието?

Пратениците утре ќе ја констатираат оставката на Груевски, на потег е Талат Џафери!

Собранискиот спикер Талат Џафери, ќе ја достави писмената оставка од екс-премиерот Груевски до пратениците. На денешната...

Данаил Михајловски / 10 јуни, 2019 12:39

Ваквата одлука беше соопштена на седницата на Комисијата за мандатното имунитетна прашања во Собранието каде Богоевски беше претседател. 

Павле Богоевски и по оставката ќе зема пратеничка плата уште една година!?

Откако во јавноста излезе аудио снимката за аферата на пратеникот Павле Богоевски, на која нарачува масло од канабис за својата...

Катерина Крстиќ / 26 мај, 2019 11:48

Не е напредок на држава да се наоѓаш 105-то место на листата на Транспаренси, туку е навреда на интелигенцијата на граѓаните тоа да го нарекуваш блескање,стои во соопштението на ВМРО.

“Оставката на Богоевски не го покрива фактот дека тој и Заев се најголеми криминалци”

Македонија престана да блеска откако СДСМ дојде на власт.Не е напредок на држава да се наоѓаш 105-то место на листата на Транспаренси,...

Катерина Крстиќ / 25 мај, 2019 13:33