Пред неколку дена во гостување на Телевизија Алфа, Љупчо Палевски- Палчо, активистот и претседател на движењето „Трета“, јавно обвини дека зад нападот стои власта, односно како што истакна Заев и Мијалков.

Приведено е едно лице за нападот врз Палевски

Денеска министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски изјави дека е приведено едно лице за нападот врз бизнисменот Љупчо...

Катерина Крстиќ / 25 септември, 2020 17:43

Тој проговоре за нападот и откри дека бил нападнат од две лица од кој еден со пендрак на извлекување кој му нанел 4 удари и еден со боксирач кој му нанел 8 удари, а како причина за нападот ја посчи аферата „Атлантик“, во која тој ги изнел доказите дека е злоупотребена целата правна процедура, дека се прислушкувани активисти на „Бојкотирам“ за по секоја цена да се протне името зад оној референдум кој не успеа.

Палевски: Зад нападот стојат Мијалков и Заев- Сашо ми се закани дека ќе ме стави во буре со киселина!

Во вчерашното гостување на Телевизија Алфа, Љупчо Палевски- Палчо, активистот и претседател на движењето „Трета“, кој неодамна...

Катерина Крстиќ / 22 септември, 2020 10:34

Митовски објави дека двајцата напаѓачи се познати кои цел ден чекале на улицата каде што живее Палчо!

ФОТО: Палевски и Митовски од болница порачаа дека напаѓачите се познати: Цел ден чекале на улицата каде што живее Палчо

Фотографија од болничката соба во која е хоспитализиран Љупчо Палевски откако вчера на пладне беше нападнат пред неговиот...

Владо Марин / 18 септември, 2020 3:31

Полицијата го потврди настанот и работи на негово расчистување.

(ФОТО) ПРВА ФОТОГРАФИЈА ОД ПАЛЕВСКИ ПО ИНЦИДЕНТОТ: Лежи на земја со крвава глава брутално претепан!

Љупчо Палевски вечерва бил нападнат од две лица со метален предмет. Нападот се случил кај неговиот дом во близина на трговскиот...

Владо Марин / 17 септември, 2020 20:12

Ако владата не го расветли инцидентот во најбрз можен рок, тогаш народот треба да знае како да се самозаштити во иднина.

Мицкоски со поддршка за Палевски: Најостро го осудувам дивеењето по улиците и физичкиот напад врз него

Иако имаме различни мислења за одредени теми, иако и често знае да ме критикува, но искрено и човечки давам поддршка за Љупчо...

Владо Марин / 19:17

Лекарскиот тим ја следи состојбата и се консултиураат, за да утврдат дали има потреба од оперативни зафати.

ПОЗНАТА ЗДРАВСТВЕНАТА СОСОЈБА НА ПАЛЕВСКИ: Две маскирани лица со шипки брутално го тепале до смрт!

Претепаниот Љупчо Палевски – Палчо од непознати лица пред неговата куќа има неколку хематоми на глава, велат извори од болницата,...

Владо Марин / 19:07

Неофицијално тој бил пресретнат и брутално нападнат пред својот дом на пат кон својата викендичка од непозната група на сторители!

Љyпчo Пaлeвcки вo критична соcтоjбa, се бори за живот: Брутално претепан со шипки!

Претседателот на движењето „Трета“, Љупчо Палевски попладнево беше брутално нападнат и претепан. Според информациите на...

Владо Марин / 18:48

Неговиот адвокат Васко Стојков за 360 степени вели дека го посетува притворениот Палевски секои десетина дена.

Љупчо Палевски невин во притвор или допрва ќе дознаеме?

Бизнисменот Љупчо Палевски веќе два месеца е во екстрадициски притвор во Србија. Тој беше уапсен на 12 септември оваа година на...

Катерина Крстиќ / 14 ноември, 2019 10:29