Палењето на знамето на Република Бугарија за време на карневалот во Вевчани е недопустливо и за осуда.

Запалено бугарското знаме во Вевчани: Пендаровски – Палењето на знамето е за осуда

Претседателот на државата, Стево Пендаровски со реакција по палењето на знамето на Бугарија во Вевчани. Вчера на последниот...

Владо Марин / 15 јануари, 2021 12:25

Палењето на знамето го спречиле мештаните кои во тоа време биле во близина на споменикот.

СКАНДАЛ ВО ГРАЧАНИЦА НА ДЕНОТ КОГА ПОЧИНА СРПСКИОТ ПАТРИЈАРХ: Обид да се запали знамето на Србија

Синоќа непознати лица запалија оган под јарболот со знамето на Србија во центарот на Грачаница, покрај споменикот на Милош...

Рејхан Бајрами / 21 ноември, 2020 10:31

Најостро го осудуваме овој чин, како евтин и неуспешен обид да се предизвика омраза меѓу граѓаните во двете држави, како и да се нанесе штета на угледот на државата, велат од Министерството за надворешни работи.

МНР најостро ја осудува објавата на социјалните мрежи со палење знаме на Бугарија

Осуди и оградувања за палењето на знамето на Република Бугарија кое што може да се види на видео објавено на Фејсбук од профил...

Рејхан Бајрами / 20 ноември, 2020 7:27

Па, колку часови му треба на кое било криминалистичко одделение по овдешниве полициски станици да ги откријат изведувачите на овие груби акти на насилство.

САШО ОРДАНОВСКИ: РЕПУБЛИКАТА ВО ПЛАМЕН!

Не сум сигурен кој би бил логичниот одговор на прашањето како, по десетици запалени автомобили само оваа година во Штип, не...

Сара Фемина / 6 ноември, 2019 19:25

Се работи за палење на албанските пасоши веднаш штом ќе ја напуштат својата татковина, што според медиумите, е последица на огромното разочарување поради бесперспективноста во земјата.

ЗА ЗБОГУМ: Од кога ќе заминат во странство АЛБАНЦИТЕ ГИ ПАЛАТ СВОИТЕ ПАСОШИ!

Заминување на албанските граѓани од земјата е проследено не само со намалување на работна снага, туку од неодамна и со „нов...

Перо Милчин / 7 јули, 2019 16:11

Најк потшиша Договор со играч кој не стана на националната химна - во САД сега насекаде горат нивните производи

Во САД горат и се уништуваат производите на “Најк”, еве зошто.

Синоќа компанијата Nike соопшти дека 30-годишниот играч во американски фудбал, Колин Каперник ќе стане нивно официјално лице...

Мирко Бачиќ / 6 септември, 2018 14:06