Сите во притвор, таткото на Вања во домашен

Заврши истрагата за соучесниците во убиствата на Вања и Панче, за Палчо продолжува

Обвинителството ја заврши истрагата за двојното убиство на 14 годишната Вања Ѓорчевска и велешанецот Панче Жежовски за притворените...

Калина Мартинска / 20 мај, 2024 6:50

Два дена откако беше есктрадиран

Љупчо Палевски – Палчо си бара адвокати, Менкиновски не е заинтересиран да го брани, Страшевски не коментира шпекулации

Љупчо Палевски – Палчо сака да ангажира тим од најмалку тројца адвокати како негова одбрана во судскиот процес кој му следува...

Калина Мартинска / 17 мај, 2024 15:26

Наводно испратено од Турција

Палевски до министерот Лога: Пресметките на коалицискиот партнер за изборите ја одложија мојата екстрадиција

Уште од првиот ден на моето апсење во Турција, 5 декември 2023, од судот во Баликесир барав веднаш да бидам екстрадиран во Македонија...

Калина Мартинска / 2 мај, 2024 9:32

Таа додаде дека институциите треба да се погледнат себеси и да се запрашаат дали можеле да ја спасат Вања.

Вања ја плати цената, зашто познати насилни криминалци не биле гонети и затворени, порача Агелер

Амбасадорката на САД, Анџела Агелер, во емисијата „Стадион“ на Канал 77, упати остри критики до македонските институции за...

Македонка Димкин / 17 декември, 2023 10:56

Љупчо Палевски Палчо од Патриот до Монструм

Ако Палевски побара азил во Турција, Македонија нема да биде известена, екстрадицијата ќе трае со месеци

За Министерството за правда барањето за екстрадиција од Турција на Љупчо Палевски, првоосомничен за убиствата на Вања Ѓорчевска...

Македонка Димкин / 14 декември, 2023 11:58