Нашиот ас имаше бројни извонредни настапи во дресот на Џенова, по што бројни „фаци“ во италијанскиот фудбал предводени од Антонио Конте апелираа до Пандев дека има да покаже уште многу на терените и дека не треба да се пензионира.

Пандев донесе одлука, ќе игра уште една година!

Горан Пандев е подготвен да продолжи да игра фудбал уште една година, одлука што најдобриот македонски фудбалер на сите времиња...

Владо Марин / 26 јуни, 2021 9:09

Натпреварот против Холандија, утре со почеток од 18 часот, ќе биде 122. за 37-годишниот Пандев од неговото деби во националниот дрес во 2001 година во мундијалските квалификации против Турција.

Горан Пандев утре го игра последниот меч за Македонија

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев објави попладнево дека става крај на репрезентативната...

Владо Марин / 20 јуни, 2021 19:56

„Шансите не се загубени, сега треба да се одмориме и да се подготвуваме за Украина. Не очекува уште еден тежок натпревар. Тој меч треба да го одиграме отворено бидејќи веќе нема што да загубиме.

ПАНДЕВ: ШАНСИТЕ НЕ СЕ ЗАГУБЕНИ, СЕГА ТРЕБА ДА СЕ ПОДГОТВУВАМЕ ЗА УКРАИНА

Македонија загуби со 3-1 од Австрија на премиерата на Европските првенства, пренесе тв 24. Горан Пандев го постигна голот за...

Сара Фемина / 13 јуни, 2021 20:50

Претходно австријците постигнаа погодок со што остварија водство.

ПАНДЕВ ЈА ПОГОДИ МРЕЖАТА НА АВСТРИЈЦИТЕ: Резултатот е 1:1

Македонскиот репрезентативец Горан Пандев во 28-мата минута од натпрварот меѓу Македонија и Австрија ја “погоди” мрежата...

Рејхан Бајрами / 18:35

Во одбраната се Висар Муслиу, Дарко Велковски, Стефан Ристовски и Езѓан Алиоски. Средниот ред ќе го сочинуваат Аријан Адеми, Бобан Николов, Енис Барди и Елиф Елмас. „Најистурени“ ќе бидат Горан Пандев и Александар Трајковски.

АНГЕЛОВСКИ ГО ОДРЕДИ ПОЧЕТНИОТ СОСТАВ ЗА ДУЕЛОТ СО АВСТРИЈА

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски одлучи со кои единаесетмина ќе го почне натпреварот...

Перо Милчин / 17:30

Фудбалерите избрани од селекторот Ангеловски последните пет дена од подготовките ќе ги поминат во Букурешт каде што ќе ги одиграат и првите два натпревари од континенталниот шампионат.

Македонија на Еуро 2020: Фудбалерите од денеска во Букурешт

Фудбалерите избрани од селекторот Ангеловски последните пет дена од подготовките ќе ги поминат во Букурешт каде што ќе ги...

Перо Милчин / 8 јуни, 2021 12:21

Пандев, Елмас и Ангеловски се воодушевени од условите и опременоста на центарот. Нивниот успех и кондицијата и во следниот период ќе се оплеменуваат токму овде.

ПАНДЕВ, ЕЛМАС И АНГЕЛОВСКИ ВО НАЈДОБИОТ ПРЕМИУМ ЦЕНТАР НА „АЏИБАДЕМ СИСТИНА“- ОВА Е ЕВРОПСКО

  Фудбалската еуфорија кулминира пред стартот на Европското првенство, а спортскиот натпреварувачки дух во следниот период...

Сара Фемина / 12:15

Овогодинешното издание на Мажи на годината оваа година, поради предизвиците со корона вирусот и пандемијата која го зафати целиот свет, се одржа во едно комплетно различно руво од досегашното.

Горан Пандев е Маж на годината за 2020 година Избрани најуспешните мажи за 2020 година кај нас

Горан Пандев е официјално Маж на годината за 2020 година во избор на овогодинешното издание на официјалниот избор на Мажи на...

Сара Фемина / 29 ноември, 2020 10:49