Ќе присуствува и на ручек организиран од францускиот претседател!

ВУЧИЌ ЗАМИНА ВО ПАРИЗ: Средба со Макрон и свечен ручек

Српскиот претседател Александар Вучиќ во понеделник, 1 февруари, ќе престојува во работна посета на Франција. Како што беше...

Мирко Бачиќ / 31 јануари, 2021 17:42

И, наводно, тоа се случило затоа што четвртиот судија му соопштил на Пјер Веб, член на стручниот штаб на Башакшехир, дека тој е „црн“, па играчите на турскиот клуб револтирано го напуштија теренот.

СКАНДАЛ ВО ПАРИЗ: ПРЕКИНАТ НАТПРЕВАР НА ЛИГАТА НА ШАМПИОНИ ПОРАДИ РАСИЗАМ: Судија навреди играч- Гостите го напуштија теренот!

Натпреварот од последното коло од групната фаза во Лигата на шампионите помеѓу ПСЖ и истанбулски Башакшехир беше прекинат...

Стојче Бушин / 8 декември, 2020 23:01

Макрон го пречека Вучиќ во Елисејската палата, каде тие први разговараа приватно, и потоа го продолжија разговорот за време на работната вечера.

Вучиќ на вечера во Франција со најмоќните светски лидери: Во четири очи со МАКРОН

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, вчера се сретна во Париз со претседателот на Франција, Емануел Макрон. Макрон...

Стојче Бушин / 10 јули, 2020 6:21

Анастасија Ражнатовиќ неодамна доживеала непријатна ситуација заедно со најдобрата другарка, кога при една посета на Париз била ограбена.

ЌЕРКАТА НА ЦЕЦА МОРАЛА ДА ПЕЕ ЗА ДА СТИГНЕ ДО ХОТЕЛОТ – Анастасија доживеа голем ХОРОР во Париз

Ќерката на најпознатата балканска ѕвезда неодамна доживеа непријатна ситуација за време на патувањето во Париз. Анастасија...

Весна Петровска / 30 декември, 2019 15:14

-Вечерва имав чест да присуствувам на вечерата во пресрет на Парискиот мировен форум, на покана на францускиот претседател Емануел Макрон.

СЕ СРЕТНАА МАКРОН И ПАНДАРОВСКИ: Вечерва имав чест да присуствувам на вечерата на покана од претседателот Макрон

Македонскиот претседател Стево Пендаровски вечерва присуствува на вечерата пред Парискиот мировен форум, на покана на францускиот...

Сара Фемина / 11 ноември, 2019 22:05

Ѓоковиќ перфектно го одигра денешното финале, не дозволувајќи му на Шаповалов ниту за момент да се понадева на изненадување.

ВЛАДАТЕЛ НА ТЕНИСКИТЕ ТЕРЕНИ: Новак го ЗБРИША Шаповалов и го освои Мастерсот во Париз!

Српскиот ас Новак Ѓоковиќ по петти пат го освои Мастерсот во Париз. Денеска светскиот шампион Новак Ѓоковиќ го совлада шампионот...

Рејхан Бајрами / 3 ноември, 2019 17:35

И весниците во западните земји потврдуваат дека имало блокада

Француски “Ле монд”: Проширувањето на Балканот блокирано од Париз, Берлин и Хаг !

Македонија и Албанија, кандидатите за влез во Европската унија, сé уште ќе почекаат, дури и ако вратата што се надеваа да се...

Узунов Бобан / 20 јуни, 2019 11:44

Јавноста за прв пат слушна дека во владата постои советник на Заев кој има врски во кабинетот на Макрон!

Заев: Зафировски ми е советник и има врски со Макрон, а Алекс Ружин носи инвеститори!

Зафировски има има врски во дипломатскиот дел до кабинетот на Макрон и со Владата во Франција, која има малку информации...

Данаил Михајловски / 30 мај, 2019 13:39