Во МНР партизација наместо професионализација

Во МНР партизација наместо професионализација, наместо експерти се вработуваат роднини и шарени револуционери ?!

  Само шестмина влегоа по огласот за 26 позиции отворени во МНР на Никола Димитров. За ниеден друг од десетиците пријавени...

Узунов Бобан / 3 септември, 2019 14:54

Заменик министерот открива дека во образованието се вработува по партиски клуч

Заменик министерот Петар Атанасов: Образованието стана место за вработување на партиски послушници !

Заменик министерот за образование Петар Атанасов кој пред неколку дена си поднесе оставка од фунцкијата со образложение...

Узунов Бобан / 26 јуни, 2019 14:40

Кога ќе има соосдветни луѓе на соодветни позиции ?

Психолози и биотехничари ќе одлучуваат за безбедноста во сообраќајот

Додека луѓето гинат по улиците, а бројот на жртвите во летниот период се зголемува, новиот состав на советодавното тело за...

Узунов Бобан / 24 јуни, 2019 7:36

Обвинувања од Анима Мунди за брутална партизација од страна на скопскиот градоначалник

Шилегов го партизира и новото јавно претпријатије за бездомни животни ?!

Иако градоначалниокот на Скопје, Петре Шилегов, ветуваше дека во новото јавно претпријатие „Лајка“ за третман на бездомните...

Узунов Бобан / 21 мај, 2019 9:08

Реакции од меѓународните претставници за послдените случаи на партизација и непотизам

И меѓународната заедница реагира, францускиот амбасадор Тимоние: Партизацијата и непотизмот не се европски вредности

Францускиот амбасадор во Македонија Кристијан Тимоние во интервју за порталот мкд.мк смета дека државата е високопартизирана...

Узунов Бобан / 16 февруари, 2019 10:43

Дали со изборот на видни партиски членови се врши партизација на регулаторните тела ?

СКАНДАЛ: Правниот застапник на СДСМ избран за член на Агенција за електронски комуникации ?

Вчера Собранието на Република Македонија го изгласа адвокатот Стевица Јосифовски да биде еден од двајцата нови членови...

Узунов Бобан / 29 јануари, 2019 8:53

Партизација на регулаторните тела продолжува

Од функција со плата од 1000 евра на фунцкија со 2000 евра: Партизација на регулаторните тела

 Заминувањето на Томислав Тунтев од функцијата пратеник со плата од 1000 евра на позиција директор на Агенцијата за цивилно...

Узунов Бобан / 9 јануари, 2019 15:51

Во време кога на јавната администрација им се заканувааат со откази и работа во приватниот сектор, партиските кадри јавно се заблагодаруваат за вработувањата со книшка

Член на СДСМ од Прилеп јавно се фали дека го вработила партијата

Активист на СДСМ, Петар Тошкоски, на својот фејсбук профил се пофали дека се вработил во општата болница во Прилеп, а особена...

Мирко Бачиќ / 17 декември, 2018 15:02