Секојдневните непромислени и неспретни дејанија наЗаев и неговите соработници од власта, се само доказдека се наѕира крајот на овој веќе распашан режим, дотолку повеќе што, нивниот крај ќе биде полош и од онојна Груевски. Овој пат нема да има повторна амнестија заЗоран Заев!

Владата на чело со премиерот Заев освен со криминал Собранието го контаминираше и со вирус!

Премиерот Зоран Заев, заедно со неговите најблискисоработници секој ден тоне во криминал, обрачот околунего со секој поминат...

Стојче Бушин / 19 април, 2021 15:07

Централниот одбор на Либерално-демократската партија донесе одлука партијата на следните локални избори, кои треба да се одржат во 2021 година, да настапи самостојно.

ЛДП донесе одлука на локалните избори да настапува самостојно

ЛДП донесе одлука на локалните избори да настапува самостојно! Централниот одбор на Либерално-демократската партија донесе...

Рејхан Бајрами / 28 март, 2021 12:16

Тој дополни дека власта не е свесна дека општеството е во војна со невидлив непријател, не изгледа дека тоа не им е доволно јасно функцинерите на власт дека нема простор за сончање, колку и да се ефтини хотелите во Канкун.

Заев треба да го „фати за уши“ дезертерот Љупчо кој среде пандемија отиде во Дубаи и да му рече напиши си оставка

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, вечерва во „Што не е јасно“, во Алфа телевизија, во врска со терањето одмор...

Мирко Бачиќ / 26 март, 2021 21:08

Тоа веќе води кон класична поделба на партијата и лидерот не треба да дозволи да дојде до такво нешто. Според мене, имаат легалитет и легитимитет делегатите, но има и тој како лидер и раководство!

Јанчев: Мицкоски да не дозволи поделба на партијата, да се размисли за широка коалиција со Заев

Градоначалникот на Кавадарци Митко Јанчев најавува дека планира да се натпреварува за уште еден градоначалнички мандат,...

Рејхан Бајрами / 21 март, 2021 13:21

Толку беше и таква беше љубовта на патриотите по службена должност за Македонија. Багра коштаплерска, цитира Илиевски фејсбук статус од Јовановиќ“, прашувајќи го дали може да одговори дали се уште стои на истото.

Илиевски до Јовановиќ: Кукавица си или лажов? Лажевте дека сум земал 200.000 евра за протестите за „Заедничка Македонија“ сега одрекувате

Богдан Илиевски од ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното гостување во емисијата Само Вистина на Канал 5 телевизија читајќи статус на...

Сара Фемина / 10 март, 2021 21:59

Милошоски додаде дека македонскиот Устав е сосем пристоен, демократски, европски Устав и нема потреба истиот да биде предмет на поткусурување.

Османи може да менува само статут на ДУИ, македонскиот Устав не е предмет на поткусурување

По денешната средба со туристички и здравствени работници во Охрид, пратеникот и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски...

Рејхан Бајрами / 6 март, 2021 19:39

„Цела крими коалиција заедно со народот ќе ве победам и Да, знам дека ќе поткупувате, уценување, лажете, крадете, притискате, но и тоа овој пат нема да ви помогне…

На Мицкоски му пукна филмот: Цела крими коалиција заедно со народот ќе ве победам

Колку што време трошите на мене да ми наштетите, половина од тоа време да трошевте на работа, денес немаше да бидеме први по...

Рејхан Бајрами / 24 февруари, 2021 18:45

Со Македонија владее крими – коалиција.

Николоски: Криминалната коалиција Заев, Вице и Мијалков има договор за бегство од правдата, имаат 24 часа да го соочат бегалецот со правдата

Криминалната коалиција која што ја обзнанивме на 22 октомври 2018-та година, Зоран Заев, Вице Заев и Сашо Мијалков во текот на...

Рејхан Бајрами / 22 февруари, 2021 19:05