Министерот смета дека претходната власт подобро да не почнувала вакви автопатишта.

Сугарески: „ВМРО-ДПМНЕ ископале дупка, велат гасовод направиле, патиштата не се чепнати од времето на ТИТО„

„Одговорно тврдам дека ова е невиден нонсенс во градежништвото, ваков пример не постои, посебно со автопатот Кичево Охрид....

Рејхан Бајрами / 29 август, 2019 7:41

- Досега изградивме и рехабилитиравме преку 500 километри патишта, инвестиции со вкупна вредност од околу 540 милиони евра.

СУГАРЕВСКИ: “Хаосот од 11 години дивеење на ВМРО-ДПМНЕ во инфраструктурата конечно го запревме”

Министерот за транспорт и врски Горан Сугаревски на денешната прес конференција рече дека Владата ги исполнува сите ветувања...

Рејхан Бајрами / 25 август, 2019 16:59

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен.

ВОЗЕТЕ ВНИМАТЕЛНО: Еве каква е состојбата на патиштата!

Автомото сојузот на Македонија ги известува возачите дека интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските...

Рејхан Бајрами / 20 јули, 2019 8:44

АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините.

СОСТОЈБА НА ПАТИШТАТА И ГРАНИЧНИТЕ ПРЕМИНИ: Еве колку се чека на Богородица и Табановце!

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. АМСМ СЛУЖБА ЗА ПОМОШ И ИНФОРМАЦИИ известува: СОСТОЈБА:...

Перо Милчин / 22 јуни, 2019 9:19

Поради изведување на градежни работи (рехабилитација на асфалтот) на патниот правец А2 Кичево – Охрид од 02.04.2019 сообраќајот се одвива под посебен режим.

АМСМ информираше кои патишта се во прекин попладнево!

СОСТОЈБА: Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните...

Сара Фемина / 22 мај, 2019 18:23

Aвтопатот Миладиновци – Штип, секција Миладиновци – Кадрифаково и Кадрифаково – Миладиновци не е пуштен за сообраќај. На автопатот се вршат проверки од безбедносен карактер. Апелираме до сите возачи да не го користат автопатот.

Возете внимателно- Сообраќајот се одвива по влажни коловози, можни одрони низ котлините и клисурите

Од АМСМ, предупредуваат дека сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. Друштвото Асфалт ДООЕЛ Скопје,...

Катерина Крстиќ / 13 април, 2019 10:46

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози.

Проверете ја моменталната состојба на патиштата- еве каде има забрана за возење

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. АМСМ известува дека на 04.04.2019 година поради оштетување...

Катерина Крстиќ / 8 април, 2019 8:39

Од АМСМ апелираат возачите да не го користат автопатот Миладиновци – Штип.

Важни информации за состојбата на патиштата во Македонија

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор...

Катерина Крстиќ / 23 март, 2019 12:04