„Поради одлуките на владите поврзани со КОВИД-19 и ограничувањата на патувањата ширум светот, 2020 година беше многу тешка година за авијацијата, следствено на тоа и за ТАВ Македонија

За 71 отсто намален бројот на патници од аеродромите во Скопје и Охрид

Поради ковид-19 кризата, македонските аеродроми во Скопје и Аеродром бележат 782.876 патници, односно 71% помалку во однос на 2019....

Рејхан Бајрами / 17 јануари, 2021 10:53

Преку едно седиште треба да има патници и да се проветрува, а не под клима и полн автобус.

Полн автобус од Охрид за Скопје: Сите патници се вознемирени и сакаме да се преземат мерки!

Охрид – Скопје со Македонија Сообраќај. Ништо не е по протокол, ни по закон, пишува граѓанин кој утрово се враќал во главниот...

Катерина Крстиќ / 3 август, 2020 19:32

Од следната недела српската авиокомпанија ќе лета за Лондон и Виена, кои ќе продолжат да го поврзуваат Белград со градовите во Европа.

СЕ Е СПРЕМНО: Ер Србија од 21 март обновува авиосообраќај до Виена, Цирих, Лондон и Франкфурт!

Со летовите до Франкфурт и Цирих на 21 мај „Ер Србија“ ќе започне со обновување на редовниот патнички сообраќај, изјави за...

Рејхан Бајрами / 14 мај, 2020 17:03

Посочи дека не видел што се случило, туку само чул удари и прашина кога нешто големо паднало во нивата, но не видел дали е автобус или камион.

Страотно сведоштво за Ласкарци- крв насекаде,имаше многу мртви и заглавени под автобус

Многу лоша слика, што никогаш не сум видел. Имаше многу мртви и заглавени под автобусот што не можеме да ги извадиме, изјави...

Катерина Крстиќ / 6 ноември, 2019 11:45

Авионот и неговите патници беа подложени на тест за ментална и физичка издржливост.

Успешно заврши пробниот најдолг непрекинат лет од Њујорк до Сиднеј: Траеше цели 19 часа и 16 минути!

Австралиската авиокомпанија „Квантас“ денеска успешно го заврши најдолгиот непрекинат лет од Њујорк до Сиднеј, која превезуваше...

Сара Фемина / 20 октомври, 2019 15:52

Состојбата на повредените е стабилна и веќе е направен неопходниот медицински преглед и третман во хируршкото одделение.

Се преврте автобус „Авто атом“ кај Кочани: Две лица задржани во болница!

Две жени, патнички во автобусот што попладнево се преврте на влезот на Кочани, поради посериозни повреди се задржани во Општата...

Сара Фемина / 24 септември, 2019 19:55

Како што се пренесува, во хеликоптерот AS350 имало пет патници и пилотот кога дошло до овој инцидент кој се случил југозападно од Алта, пренесува Ројтерс.

СЕ СРУШИ ХЕЛИКОПТЕР ВО НОРВЕШКА- ИМА ЗАГИНАТИ!

Во пад на хеликоптер во северниот дел на Норвешка, најмалку четири лица се загинати, едно лице е исчезнато, а едно повредено. Како...

Рејхан Бајрами / 31 август, 2019 21:37

Оваа несреќа се случила кога хидроглисерот со патници се приближил до островот Садо, за кратко време од кога стигнал до копното, објави крајбрежната стража.

Најмалку 90 лица се повредени кога траект удрил во кит во Јапонија

Најмалку 87 патници од траектот кој пловел по Јапонско море се повредени, кога брод удрил во големо морско животно кит, јавија...

Сара Фемина / 9 март, 2019 20:45