Пациентот немал хронични заболувања освен покачена телесна тежина.

27-ГОДИШНИК ОД ЛИПКОВО ПОЧИНА ОД КОМПЛИКАЦИИ ОД КОВИД-19

27-годишен пациент од Липково починал утринава на Клиниката за инфективни болести во Скопје од компликации од ковид-19. Од...

Перо Милчин / 31 октомври, 2020 14:34

Според инспекторите од ДСЗИ кои во моментот се на терен во струмичката болница, триесет луѓе дошле по телото на починатиот, ја скршиле вратата и со се кревет го извадиле надвор и со комбе го транспортирале.

Триесет луѓе со се кревет го украле телото на починат пациент од Струмичката болница!

Триесет луѓе денеска ја скршиле вратата на инфективното одделение во Струмичката болница и го земале пациентот, кој починал,...

Катерина Крстиќ / 21 септември, 2020 16:15

По успешната операција следува најважниот период од неговото закрепнување, периодот во кој телото на Иван треба да го прифати новиот орган.

ИВАН СЕ ЧУСТВУВА ДОБРО: Прва фотографија после трансплатацијата на срцето- Филипче во посета (ФОТО)

Утрово го посетив Иван, тој е буден и се чувствува добро. Изрази огромна благодарност до семејството Диневи, докторите и целата...

Владо Марин / 24 мај, 2020 11:26

Бескрајно сум благодарен и горд на моите колеги за нивниот успех, на семејството на Емилија за нивната големина, човечност и хуманост и на семејството Огненовски на довербата кон нашите лекари, се заблагодари Филипче!

ФИЛИПЧЕ: Срцето на Емилија Динева чука во градите на Иван Огненовски!

Ден полн со емоции за сите. За семејството Диневи кое пред неколку дена ја загуби својата сакана мајка и сопруга, Емилија...

Владо Марин / 23 мај, 2020 18:01

Доцна синоќа за првпат во Република Македонија е изведена трансплантација на срце, од починат донор!

ФОТО: Филипче го посети пациентот на кој му беше трансплантирано срце!

Министерот за здравство Венко Филипче, во моментов е во посета на пациентот, на кој му беше трансплантирано срце. Доцна синоќа...

Владо Марин / 11:06

Министерката Дескоска веќе побара поддршка од 80 пратеници да го легитимира неуставното СЈО со нов Закон, од ДУИ и порачаа да почека, партиските консултации допрва следат

Законот за СЈО на ревизија кај Ахмети и “пациентот”

Новиот закон за СЈО допрва ќе треба да се “испеглa” меѓу владините партнери СДСМ и ДУИ, а дури потоа и со опозициските...

Мартин Попоски / 14 декември, 2018 11:06

Во Македонија има шест (6) пациенти кои боледуваат од пулмонална хипертензија и не е јасно зошто пациент во влошена состојба треба сам да си ја бара терапијата што му следи

Филипче тврди имало лекови, но пациентот починал, па не ја зел терапијата

Министерството за здравство соопшти дека преку Здружението „Момент плус“, било информирано за состојбата на пациентот,...

Мирко Бачиќ / 10 декември, 2018 5:35